Представили можливості членів ФРУ на Ярмарку закупівель та постачальників для потреб агенцій ООН

Представили можливості членів ФРУ на Ярмарку закупівель та постачальників для потреб агенцій ООН

Продовжуємо нашу стратегічну роботу щодо розвитку українського виробництва та просування нашого проекту «Support Ukraine with Ukrainian goods».
 
Разом із нашими друзями та партнерами українськими виробниками сьогодні взяли участь у глобальному Ярмарку закупівель та постачальників для потреб агенцій Організації Об’єднаних Націй, організованому Офісом ООН в Україні та Київською торгово-промисловою палатою.
 
Ми представили на колективному стенді Федерації роботодавців України та під час дискусійних панелей понад 50 компаній – учасниць Федерації.
 
Компанії, зацікавлені в постачаннях для системи ООН в Україні, змогли отримати інформацію про особливості системи закупівель агенцій, програм і фондів ООН, вимоги у рамках тендерів, обговорити питання співпраці.
 
Обсяги закупівель ООН у сфері гуманітарної допомоги та відновлення в Україні у 2022 році значно зросли і очікується подальший ріст у 2023 році. ООН в Україні сьогодні представлена 24 установами, багато з яких здійснюють значні закупівлі. У 2022 році місцеві постачальники продовольства, товарів і послуг отримали від ООН контракти на суму майже 300 млн доларів США.
 
"У ході панельної дискусії з представниками ООН, бізнесу та Уряду розповіли, що, розпочали наш проект ще рік тому, коли навесні минулого року ми робили власний аналіз, ми побачили дуже цікаву річ", - розповідає гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.
 
"Чим більше ми отримували як країна гуманітарної допомоги, тим більше ми бачили, як зменшується обсяг виробництва у певних наших галузях, які виготовляють аналогічну продукцію.
 
Тому ми підготували звернення до всіх міжнародних партнерів, у якому закликали «Support Ukraine with Ukrainian goods». Тобто, допомагайте Україні українськими товарами.
 
Дуже приємно відзначити, що першою підтримала цю ініціативу Міжнародна організація праці, коли прийняла рішення замовляти фуд-бокси в Україні, саме від українських виробників.
 
Після того ми з МОП продовжили проект - у нас були набори із побутовою хімією і продукція легпрому.
 
Ми зрозуміли, що це працює і несе дуже позитивний ефект для економіки України.
 
Що ми отримуємо, коли гуманітарні товари закуповуються в Україні?
 
Перше. Ми вирішуємо питання допомоги конкретним людям. ВПО, мешканцям регіонів, що найбільше постраждали від російської агресії.
 
Друге, і пріоритетне для нас – вирішення питання зайнятості. Ми допомагаємо українцям мати роботу і можливість забезпечувати власні родини через збереження та створення нових робочих місць компаніями завдяки новим замовленням. Розумієте, наскільки це сьогодні важливо для України?
 
Адже наразі в цій системі тисячі українських підприємств можуть виготовляти якісну класну продукцію.
 
А для замовників, у тому числі агенцій ООН, це суттєва економія по логістиці і сервісу обслуговування. Мені дуже сподобалися критерії закупівель агенцій ООН, які я сьогодні побачив під час заходу. Там не лише ціна, там і життєвий цикл товару, оплата праці, соціальна відповідальність компаній. Як на мене, це дуже гарний приклад того, як потрібно робити закупівлі.
 
Третє. Повернення українських біженців додому і допомога ЗСУ через генерування податків. Тому що ви знаєте, що більшість витрат на збройні сили України, йде як раз за рахунок наших податків.
 
Ми змогли згрупувати основні групи товарів, які в цьому році і в наступних готові поставляти українські виробники згідно з міжнародними закупівлями в Україні.
 
Це
 
  • продукти харчування, побутова хімія, гігієнічні набори
 
  • велика кількість продукції легкої промисловості, починаючи від ковдр, постільної білизни, одягу.
 
  • все, що стосується будівельних матеріалів, відбудови, меблів, ліфтів. Все, що сьогодні може бути потрібним при відбудові зруйнованих приміщень.
 
  • енергетичне обладнання, опалювальне обладнання, котли різних типів – багато різних компаній сьогодні працюють і можуть це постачати.
 
  • фармацевти продовжують роботу, ми випускаємо повний асортимент ліків і готові це робити якісно, вчасно для наших замовників.
 
  • спеціальна техніка, комунальна техніка, громадський транспорт. І мені дуже приємно, що ще влітку минулого року компанія «Спец-Ком-Сервіс», яка працює також під брендом Polycar, виробила велику партію автомобілів швидкої медичної допомоги. Машини були виготовлені на підприємстві в рамках програми розвитку ООН.
 
Також маємо досвід поставок зерновозів та іншої складної технікит в рамках цих програм.
 
Представили у наші презентації під час заходу номенклатуру, яку ми можемо сьогодні виготовляти.
 
Українські компанії здатні в цьому році практично повністю задовольнити всі потреби та закупівлі, які наші партнери готові робити в якості гуманітарної і технічної допомоги для нашої країни.
 
І ще раз підкреслю, що сьогодні,і закуповуючи українські товари, ми не лише допомагаємо українському бізнесу. Якщо такі контракти є з боку ООН – це великий прояв довіри до нас. І далі, повірте, наші партнери, і поточні, й майбутні, коли побачать ці контракти, вони готові будуть також замовляти наші товари і на експорт.
 
Домовилися з представниками агентств ООН, що ми як Федерація роботодавців будемо координувати роботу з нашими компаніями та готувати наші пропозиції щодо товарів, які можемо виготовляти в рамках тендерів. Також будемо спільно проводити навчальні семінари щодо того, як працювати з цими агенціями, ділитися досвідом, успішними кейсами".
 
0002
 
0001
 
 
0003
 
0004
 
0006
 
0007
 
 
0008
 
0009
 
0010
 
0011
 
Більше фото у галереї
32
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
33
34
35
36
37
38
39
40
42
41