Представники ФРУ взяли участь у Форумі громадянського суспільства – Civil Society Forum

Представники ФРУ взяли участь у Форумі громадянського суспільства – Civil Society Forum

В режимі відео-конференції взяли участь у Форумі громадянського суспільства – Civil Society Forum

Захід був присвячений оцінці прогресу імплементації Глави 13 Угоди про асоціацію з ЄС – Торгівля і сталий розвиток, а також про результати засідання.

Дорадчі групи зі сталого розвитку України і ЄС висловили спільну позицію пов’язаних з предметом оцінки за такими напрямами:

  • довкілля;

  • соціальні стандарти та зайнятість;

  • економічний вимір сталого розвитку.

У заході взяли участь представники європейських і українських організацій роботодавців, бізнес-асоціацій, профспілок, інститутів громадянського суспільства.

Учасники рішуче та однозначно засудили неспровоковану, невиправдану та односторонню війну, розпочату рф проти України на її незалежній та суверенній території, порушуючи Статут ООН та глобальні цілі сталого розвитку, а також інші міжнародні конвенції.

Від Федерації роботодавців України виступила Юлія Гончарова, координатор напрямку «Економічний вимір сталого розвитку».

Наголосили на необхідності:

  - реформування системи екологічних фінансів, у тому числі системи екологічних податків, допомоги на зелену модернізацію і відновлення підприємств, виробництво екологічної продукції та створення зелених робочих місць в поєднанні з навчальними програмами застосування доступних інструментів допомоги

  - залучення соціальних партнерів до усіх процесів, пов’язаних з відбудовою в Україні, оскільки плани відбудови мають відображати реальні потреби галузей

Відновлення має відбуватись за основними принципами сталого розвитку: економічного зростання, зайнятості та екологічності.

Перед роботодавцями окрім питань, пов’язаних з енергетичною кризою, відсутністю доступу до природних ресурсів, транспортних мереж, обстрілів і, як наслідок руйнувань, постає питання збереження кваліфікованих трудових ресурсів. Адже міграція за кордон та мобілізація призводить до кадрового спустошення.

Також підняли питання доступу українських підприємств при «зеленій» модернізації до фінансової підтримки, створення стимулюючої податкової системи.

Підтримали тезу про те, що прозорі та відкриті державні закупівлі мають стати потужним економічним інструментом при відновленні України та економічного зростання.

Наголосили на необхідності відкриття ринку публічних закупівель в ЄС. Це стане реальною підтримкою для українського бізнесу.

Окрім цього, висловлено позитивний відгук про такі значні кроки як реалізація Угоди про автомобільне перевезення вантажів та приєднання України до Конвенцій про процедуру спільного транзиту та про спрощення формальностей у торгівлі товарами, що дозволяють підтримувати товарообіг між Україною та ЄС.

За підсумком Форуму схвалено

  - Спільну заяву Дорадчих груп зі сталого розвитку України та ЄС:

  - Підсумки шостого спільного засідання Європейської та Української Дорадчих груп у рамках Угоди про асоціацію Україна-ЄС.