ФРУ вітає підписання Україною та ЄС угоди про «транспортний безвіз»

ФРУ вітає підписання Україною та ЄС угоди про «транспортний безвіз»

Україна та Європейський Союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом.
 
Угода скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску. 
 
Також Угодою передбачаються заходи зі спрощення визнання водійських документів. Відтепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.
 
Термін угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації, а тимчасово набрала чинності уже з 29 червня.
 
На постійній основі Угода запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур.
 
В умовах повномасштабної війни та блокування українських портів, обсяг експорту автомобільним транспортом і, як наслідок, потреба у дозволах на міжнародні перевезення по деяким напрямам зросли у кілька разів.
 
Федерація роботодавців послідовно висловлювала принципову позицію щодо критичної важливості для наших виробників та перевізників вирішення ситуації, пов’язаної з нестачею транзитних та універсальних дозволів на міжнародні автомобільні перевезень з боку держав-членів ЄС.
 
ФРУ протягом низки років неодноразово зверталася до Уряду, партнерських іноземних організацій роботодавців щодо необхідності максимально докласти спільних зусиль держави та бізнесу на всіх рівнях для для щорічного забезпечення достатньої кількості дозволів для українських перевізників.
 
Тож вітаємо позитивні зрушення та дякуємо всім до них причетним!