15 липня відбулася зустріч керівництва Федерації роботодавців України та Експортно-кредитного агентства, на якій сторони обговорили напрямки співробітництва та підписали Меморандум про співпрацю.
Як найбільший представник виробників – експортерів України ФРУ була одним з ініціаторів створення ЕКА та послідовно відстоювала позицію щодо необхідності забезпечення ефективного функціонування та належного фінансування Експортно-кредитного агентства.

Нещодавно ФРУ в черговий раз зверталася до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України з проханням якнайскоріше доопрацювати Закон України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», передбачивши відповідні фінансові ресурси (щонайменше 2 млрд. грн.) для забезпечення належного функціонування ЕКА.

«Головною метою діяльності Експортно-кредитного агентства є сприяння у збільшенні експорту товарів (робіт, послуг) українського походження. Наше завдання - захистити українських експортерів від ризику неплатежів та фінансових втрат, пов’язаних з виконанням зовнішньоекономічних договорів (контрактів), шляхом страхування, перестрахування та гарантування.
Для нас важливо співпрацювати з Федерацією роботодавців України тому, що в основі у нас спільні цілі – допомогти українським виробникам експортувати свої товари на міжнародні ринки та бути конкурентноспроможними на світовій арені», - наголосила в.о. Голови Правління ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» Лариса Луковіна підчас зустрічі, висловивши вдячність за підтримку з боку ФРУ.
Зі свого боку Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов запевнив представників ЕКА у подальшій підтримці, адже низка членів Федерації, які працюють у галузях машинобудування та переробної промисловості взагалі, займаються інжинірингом тощо зацікавлені у підтримці зовнішньоекономічної діяльності з боку ЕКА. Особливо під час виходу світової економіки з карантинних обмежень, який часто супроводжується переходом від часткової авансової сплати за товари українського виробництва до відстрочення платежів.

Сторони дійшли згоди щодо необхідності:
- проведення регулярних робочих зустрічей, відеоконференції в он-лайн режимі тощо для обговорення питань, пов’язаних з реалізацією заходів у рамках співробітництва;
- просування внесення змін до постанови НБУ №351 щодо спрощення кредитної підтримки з боку банків українських експортерів несировинних товарів;
- відстоювання необхідності збільшення статутного фонду ЕКА щонайменш до 2 млрд грн. – якщо не «живими» грошима, то хоча за допомогою інструменту облігацій внутрішньої державної позики.
ФРУ запропонувала агентству стати «майданчиком» для зустрічей з підприємствами-експортерами – членами Федерації, які зацікавлені у наданні фінансових гарантій та/або страхуванні ризиків їх експортних операцій, надання кредитної підтримки тощо.




