Федерація роботодавців України та Державна митна служба України підписали Меморандум про співробітництво

Федерація роботодавців України та Державна митна служба України підписали Меморандум про співробітництво

Підписання відбулось під час зустрічі Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитра Олійника, Генерального директора Руслана Іллічова, в.о. Голови Державної митної служби Ігоря Муратова, членів Президії та Ради ФРУ, фахівців ДМСУ. Очільники Держмитслужби й Федерації роботодавців України підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Меморандум спрямований на консолідацію зусиль бізнесу та держави для забезпечення умов розвитку економіки, підприємницької діяльності та налагодження ефективного діалогу.

Дмитро Олійник висловив вдячність Ігорю Муратову за готовність вести діалог щодо найбільш актуальних питань вітчизняних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Два роки тому Федерація роботодавців ініціювала створення Національної митної служби України.

Як роботодавці ми першими відчували, що національна економіка потребує реального захисту.

Закон про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України (проект закону №7010) був прийнятий Верховною Радою України 5 червня 2018 року.

Цим Законом вперше за весь час незалежності України було впорядковано взаємовідносини митниці з іншими державними органами та перенесено їх у цифрове середовище. Прийнятий Закон дав можливість розпочати перехід до автоматичного оформлення митних декларацій, що реально виключає можливість корупції у цьому процесі.

Минуло два роки і слід відзначити, що серед усіх контролюючих органів найбільш позитивна динаміка щодо дерегуляції та боротьби с корупцією спостерігається саме на митницях.

А проведення відвертого діалогу прискорить проведення реформ та мінімізує корупцію промислового масштабу та бюрократичні ризики.

Відзначили прийняття постанови про авторизованого економічного оператора, бізнес очікує, коли відповідні норми почнуть працювати. Адже, як показали результати експерименту, в якому взяло участь одне із підприємств Волині, переведення митних процедур в автоматичний режим значно спрощує та прискорює митне оформлення.

Нагадаємо, що після вступу в силу норм Постанови, підприємства зможуть подати заявки до ДМСУ та пройшовши процедуру перевірки, претендувати на отримання статусу авторизованого економічного оператора.

Під час дискусії, учасники окреслили ряд проблемних питань, які сьогодні турбують українські підприємства. На частину з них отримали фахову відповідь одразу. Деякі питання будуть опрацьовані найближчим часом.

За підсумками зустрічі було підписано меморандум. У документі зазначається, що ФРУ та ДМС спільно працюватимуть над удосконаленням нормативно-правових актів у митній сфері, зокрема, у питаннях митного оформлення вантажів при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, створенням механізмів профілактики та протидії корупції з боку посадових осіб держорганів.

З метою виконання норм Меморандуму у ФРУ Митний комітет та Комітет сприяння експорту будуть узагальнювати питання взаємодії із митними органами та реалізації митного законодавства, та з метою їх вирішення запрошувати на свої засідання представників митної служби.

Завдяки тісній співпраці із Федерацією роботодавців, митниця здійснюватиме моніторинг всіх випадків перегляду митної вартості для вітчизняних виробників, які є членами Федерації роботодавців, що дозволить спростити процедуру митного оформлення.

Федерація роботодавців України інформує Державну митну службу про факти безпідставної або протиправної затримки посадовими особами служби процедур митного контролю та митного оформлення товарів, які переміщуються через митний кордон України суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності – членами ФРУ. ДМС реагує на зазначену інформацію Федерації шляхом вжиття належних заходів, проведення службових розслідувань.

DSC 0081

DSC 0043

DSC 0028

DSC 0020

DMSU 2

DMSU 1

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019