Кабмін прийняв зміни до законодавства, важливі для відновлення та функціонування економіки у воєнний час

Кабмін прийняв зміни до законодавства, важливі для відновлення та функціонування економіки у воєнний час

Кабінет Міністрів України прийняв зміни до законодавства, важливі для відновлення та функціонування економіки у воєнний час в частині вдосконалення механізму бронювання військовозобов`язаних працівників та порядку перетину кордону незаброньованими працівниками підприємств в цілях короткострокових відряджень.

Міністерство економіки та Міністерство цифрової трансформації розробили експериментальний проект «єВідрядження».

Послугою «єВідрядження» зможуть скористатися ФОПи і юридичні особи приватної форми власності. Для цього їм потрібно відповідати чітко визначеним критеріям:

  • своєчасно подати податкову звітність;
  • не мати заборгованості зі сплати ЄСВ;
  • виплачувати середню заробітну плату по юридичній особі чи ФОПу не менше 20 тис грн.

У відрядження за кордон зможуть виїхати не більше 10 % від загальної кількості працівників, але не більше 10 осіб.

Попередньо підприємець вноситиме 200 тис грн застави на власний ескроу рахунок в Ощадбанку. Ці гроші йому повернуть після того, як особа, що була у відрядженні, повернеться до України.

В разі порушення умов відрядження заставу перерахують на потреби Міністерства оборони, а підприємство не зможе більше ніколи оформити нові дозволи на виїзд співробітників за кордон, а вже діючі будуть скасовані.

Механізм “єВідрядження” цифровізовано - учасники подаватимуть заявки та отримають дозволи через портал “Дія”.

Також залишається без змін порядок перетину кордону в службових цілях заброньованими працівниками та працівниками, що належать до категорій осіб, зазначених у Правилах перетинання державного кордону громадянами України.

Відповідно до схваленого вчора проекту Закону «Про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобовʼязаних на період мобілізації та на воєнний стан бронювання працівників не обмежуватиметься виключно наявністю мобілізаційного замовлення (завдання).

Розширено можливості бронювання для підприємств, які

  • здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань,
  • для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Міністерством економіки паралельно розроблятимуться Порядок та критерії бронювання військовозобовʼязаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час.

Українські роботодавці у нинішні непрості часи твердо тримають економічний стрій, підтримують державу та ЗСУ, працюючи заради Перемоги.

Нагадаємо, ФРУ неодноразово зверталася до Уряду з проханням знайти вирішення важливих для бізнесу питань і ось перші кроки зроблено.

Тому підтримуємо запропоновані експериментальні механізми та готові разом іх доопрацьовувати.