Зустріч представників бізнесу з Генеральним прокурором України

Зустріч представників бізнесу з Генеральним прокурором України

Сьогодні взяли участь у зустрічі представників бізнесу з Генеральним прокурором України Іриною Венедіктовою.

Зазначили, що, на жаль, сьогодні змушені в черговий раз звернути увагу, що протягом останніх 5 років спостерігається стійка тенденція поширення практики рейдерських захоплень підприємств, свавілля правоохоронних органів, та інших утискань бізнесу.

На загальну думку як вітчизняних підприємців, так і інвесторів в Україні поширені

  • практика штучної криміналізації господарських відносин,
  • здійснення засобів кримінально-процесуального впливу на суб'єкти господарювання без належних підстав,
  • незаконне втручання силових структур в економічну діяльність, яке несе загрозу продуктивній діловій активності і, без перебільшення, економіці в цілому.

Минулого року в Україні щодня, включаючи вихідні і свята: 

  • накладався арешт на 183 майнових об'єкта (загалом біля 67 тисяч, вп’ятеро більше, ніж у 2013 році - до 12, 5 тисяч),
  • в судах отримувалося понад 500 дозволів на доступ до інформації (загалом майже 200 тисяч).
  • проводилося біля 200 обшуків (загалом біля 70 тисяч, порівняно з 53 тисячами у 2013 році). Значна частина з них - на підприємствах і в офісах, у помешканнях підприємців.

OGP3

Лише станом на 01.09 поточного року Федерація роботодавців отримала понад 70 звернень підприємств з приводу незаконних дій прокурорів та органів досудового розслідування, що при виконанні своїх службових обов’язків порушують чимало норм процесуального права приймаючи незаконні рішення та затягуючи строки досудових розслідувань.

Як активна та відповідальна частина українського суспільства, від результатів діяльності якої значною мірою залежить добробут людей, створення робочих місці, і, врешті, наповнення бюджету, ділова спільнота вимагає надійного захисту своїх гарантованих законом прав та інтересів.

Адже всі без винятку ці підприємства є виробниками з тисячами робочих місць та мільйонами сплачених податків до державного бюджету України.

Зокрема, член Президії Ради ФРУ Олександр Олійник звернув увагу присутніх на одну з найпоширеніших схем рейдерського захоплення майна підприємств шляхом формування Фондом гарантування вкладів мільярдних пулів з різних кредитів банків-банкрутів та виставлення їх на продаж з дисконтом у 99%, які в подальшому викупляють сумнівні фінансові компанії та, позиціонуючи себе кредитором, вдаються до різноманітних рейдерських схем заволодіння підприємствами та їх активами, ще й за участі правоохоронних органів.

OGP4

Серед потерпілих від таких рейдерських атак багато відомих компаній, оскільки викуп права вимоги боргів - це популярна схема легалізації колекторської діяльності рейдерства для учасників фінансових ринків.

Схема такої рейдерської діяльності детально описана в зверненнях Федерації роботодавців України, народних депутатів, стосовно цього питання є доручення Прем’єр-міністра України Генеральній прокуратурі.

Олександр Олійник передав Генпрокурору копії попередніх та нових звернень з цих питань. Та закликав на прикладі цього кейсу відпрацювати модель взаємовідносин ФРУ з Офісом Генерального прокурора щодо справедливого розгляду звернень, щоб підприємці могли відчути реальний захист своєї діяльності та власних інвестицій.

Запропонували:
  • визначити і Офісі Генерального прокурора контактну особу для організації взаємодії з ФРУ з приводу звернень підприємств.
  • запровадити регулярні зустрічі з Федерацією та представниками потерпілих підприємств з керівництвом Генпрокуратури для обговорення нагальних проблемних питань.

Попередньо домовилися спільно відпрацювати наявні проблемні питання. Також буде створено робочу групу, яка за участі представників бізнес-об’єднань відпрацьовуватиме методологію та стандарти роботи для прокуратури.

Також напередодні домовилися з Офісом Генпрокурора про ревізію кримінальних проваджень безпосередньо в Офісі, а не на місцях, звідки йдуть переважно відписки. Що це означає? Будемо вирішувати питання по суті, із запрошенням і тих, хто гальмує роботу підприємств під надуманими підставами.