ФРУ та народні депутати вимагають припинити безпрецедентний тиск на групу компаній «Укрлендфармінг» з боку НАБУ

ФРУ та народні депутати вимагають припинити безпрецедентний тиск на групу компаній «Укрлендфармінг» з боку НАБУ

151 народний депутат направив депутатське звернення генеральному прокуророві Ірині Венедіктовій щодо безпрецедентної ситуації, яка загрожує знищенням тисяч робочих місць. Нагадаємо, нещодавно Федерація роботодавців звернулась до народних депутатів, голови та членів Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики щодо майже п’ятирічної війни чиновника з Групою компаній «Укрленфармінг».

 

Федерація закликала народних депутатів провести відкриті слухання на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики щодо ситуації, яка склалась. Та направити відповідні звернення до Президента України, Прем’єр- міністра, Генерального прокурора України та інших компетентних органів. А також надати можливість представникам Федерації роботодавців України взяти участь у таких відкритих слуханнях.

Ще рік тому в Групі компаній «Укрлендфармінг» працювало близько 30 000 українців. 13 000 з них вже втратило роботу через закриття 37 підприємств під тиском НАБУ. Ось вже 5 років проти «Укрлендфармінгу» періодично відкриваються справи НАБУ.

Спочатку це були справи по підозрі у нібито незаконному відшкодуванні ПДВ при будівництві двох найбільших в Європі птахофабрик. НАБУ підозрювало, що їх просто не існує, хоча вони роками виробляють для ринку України і на експорт яйця, є важливими виробничими об’єктами для економіки регіонів і України в цілому.

Потім на підприємство тиснули справою щодо надання НБУ рефінансування VAB-банку. Наслідки такого тиску - поступове знищення компанії. Печерський районний суд міста Київ своїм рішенням від 21 січня 2021 року зобов'язав Генпрокурора Ірину Венедіктову розглянути клопотання щодо зміни підслідності справи, визнавши наявність конфлікту інтересів з боку Артема Ситника.

Протягом 10 років агрохолдинг інвестував в економіку України більше 3 млрд доларів, сплатив близько 7,7 млрд грн податків, створював 1 % ВВП України, відкрив доступ виробникам зернових культур з України до одного з найбільших ринків - ринку Китаю. Агрохолдинг співпрацює з 298 000 орендодавців земельних паїв в 706 населених пунктах України, де надає необхідну соціальну допомогу, підтримує інфраструктуру, фінансує творчі колективи і спортивні команди. Знищення такого виробника поставить під загрозу економічну і соціальну стабільність в 22 областях України, залишить без роботи десятки тисяч людей, призведе до падіння мінімум на 1% ВВП країни.