Відкрито міжнародну агропромислову виставку АгроЕкспо - 2020

Відкрито міжнародну агропромислову виставку АгроЕкспо - 2020

 

Коли виставка була лише задумом, існувала проблема: на щорічній агровиставці у Києві на ВДНГ було лише кілька експозицій, обмежених в розмірі, а найкращі місця віддавалися глобальним компаніям, які можуть платити великі гроші. Вони заздалегідь замовляли площі, а вітчизняні виробники сільгосптехніки були за залишковим принципом. Тобто наші виробники просто не мали змоги бути максимально представленими на виставках, які є в Україні. Вони займали позицію "бідних родичів". Тепер ситуація змінилася.

Це яскравий приклад того, як приватна ініціатива стає основою державницької позиції. Справжній і затятий машинобудівник, інженер Павло Штутман – Голова Кіровоградського обласного об’єднання роботодавців зміг зорганізувати у своєму рідному місті виставку агропромислової продукції, зробити з неї крутий міжнароднийпроєкт та одну із наймасштабніших виставок в Європі!


Ми бачимо зростання присутності вітчизняного бізнесу. З’являються нові компанії і не лише аграрні. Вони виробляють сільгосптехніку, засоби захисту рослин, надають різноманітні послуги. Ми бачимо, що такий майданчик дуже вдало розташувався в серці України.


У 2013 році вперше відбулася Всеукраїнська агропромислова виставка «АгроЕкспо» у Кіровограді, у якій взяло участь понад 300 компаній-виробників техніки, обладнання, матеріалів, засобів та послуг для АПК, а також аграрні й технічні ВНЗ. Тоді це було 36 тис. кв. м відкритої виставкової площі.


Сьогодні AGROEXPO — міжнародна агропромислова виставка, яка входить в десятку найбільших виставок Європи.


Загальні виставкові площі зросли від початку в 4 рази та становлять 125 000 кв. м. ( в т. ч. 22 700 м2 критих павільйонів).


Що стосується компаній - експонентів, то цього року участь у виставці беруть 450 компаній-експонентів та 480 учасників «Покровського ярмарку».


Міжнародна агропромислова виставка «AGROEXPO» вже знають давно не тільки як торговельний майданчик, а комплексний механізм, з яким пов’язано багато інших сфер економіки.

Незважаючи на складний економічний період, пов'язаний з пандемією, вітчизняне машинобудування сільськогосподарської техніки продовжує демонструвати хороші темпи зростання.


На зростання показників позитивно впливає Програма компенсації для агробізнесу, зокрема, державна програма підтримки вітчизняного сільгоспмашинобудування.


За роки її існування число виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросло до 4,5 разів, що сприяло розширенню кількості робочих місць щонайменше на 5 000 тис. А відсоток вітчизняної техніки у формуванні ринку сільгосптехніки та обладнання в Україні зріс до 33% у 2019 із 15,2% у 2017.

Зараз перед Урядом та виробниками стоїть завдання по створенню по-справжньому технологічно розвинутої економіки і збільшення обсягу виробництва обробної промисловості. Галузь сільгоспмашинобудування має для цього значний потенціал.

Чекаємо, що держава вдосконалить механізми стимулювання національних виробників, буде прийнята Постанова КМУ «Про проведення експерименту зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з використанням нецінового критерію оцінки» та підтримано проект Закону №3739 про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості.

Нагадаємо, що законопроект №3739 та проект відповідної постанови Кабміну пропонують запровадження нецінового критерію оцінки тендерних пропозицій – "рівень локалізації виробництва". Спрощено – це те, скільки складових у витратній частині створення тієї чи іншої техніки у сфері машинобудування "родом з України".

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, вже з 1 січня 2021 року частка локалізації для залізничного та громадського транспорту, наприклад, потягів метро, трамваїв або електропоїздів повинна бути не нижче 30-35%. А для комунальної, спецтехніки і енергетичного обладнання (насоси, трансформатори, турбіни) - від 25 до 40% в залежності від складності виробництва. У проекті закону передбачено поступове збільшення рівня локалізації до 2024 року.


Це означає, що переможцем тендеру, оголошеного державною або комунальною структурою, зможе стати тільки та компанія, яка забезпечить виробництво в Україні не нижче встановленого рівня.

Локалізація виробництва – це нові виробництва та технології, висока додана вартість, гідні зарплати, нові робочі місця та збереження вже існуючих. І не лише у машинобудівній галузі. Адже, на одне робоче місце у машинобудуванні приходиться сім робочих місць у суміжних галузях.

У Федерації впевнені, що за цих умов вітчизняні машинобудівники отримають потужний стимул для динамічного розвитку та повною мірою розкриють свій потенціал.

З метою підтримки зазначених ініціатив Федерація роботодавців розпочала збір підписів під відкритим зверненням до керівництва країни. До цієї ініціативи вже долучились понад 200 підприємств в усіх областях України. Збір підписів триває і під час виставки. Поставив свій підпис і Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.