Криза як можливість. Президія Ради ФРУ підбила підсумки за 7 місяців

Криза як можливість. Президія Ради ФРУ підбила підсумки за 7 місяців

Підбили підсумки роботи з початку року. Звітуючи перед присутніми, керівники ФРУ зазначили, що, незважаючи на спалах COVID-2019, введення карантинних обмежень, кілька місяців віддаленої роботи, активність ФРУ не лише не знизилася, а й показала зростання динаміки у всіх напрямках.

Ми

виступали з важливими для подолання наслідків пандемії та розвитку економіки ініціативами, переважну більшість яких реалізовано

були у тісному контакті з Урядом, Офісом Президента України, Верховною Радою, безпосередньо з першими особами країни

були постійно присутні у провідних ЗМІ.

Значно зросла кількість наших контактів з підприємствами та їх звернень до ФРУ з різноманітних питань.

Всебічно підтримували бізнес в період карантину.

За ініціативи Федерації відновлено програму «Допомога по частковому безробіттю» – єдиного працюючого фінансового інструменту для підтримки підприємств, що вимушено зупинили (скоротили) діяльність та збережено майже 400 тисяч робочих місць.

Незважаючи на коронавірусну кризу та скорочення держфінансування, нам вдалося зберегти часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.
Реалізовано багато наших ключових ініціатив.

Верховна Рада призначила Віце-прем’єр-міністра - Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України.

Ми виступали проти грошово-кредитної політики Нацбанку. Облікову ставку НБУ знижено до 6%. Це – найнижчий рівень за історію незалежної України. Нацбанк отримав нового керівника. Сподіваємося, що нас почули.

Федерація виступала категорично проти прийняття «закону про податковий терор» - 1210. Вважали і вважаємо його норми, які пізніше «мігрували» до Закону 466, вбивчими для бізнесу. Продовжуємо готувати та вносити пакети необхідних правок до документу.

Системно виступали проти підвищення вартості електроенергії та перекладання розвитку та підтримки «зеленої» енергетики на плечі промислових споживачів
Нам вдалося не допустити підвищення у 4 рази тарифів на передачу, диспетчеризацію та розподіл електроенергії та підвищення на постійній основі нічного прайс-кепу.

Наша ключова ініціатива. Збільшення локалізації виробництва в рамках державних закупівель.
21 липня ВРУ прийняла за основу законопроект № 3739. Прогнозований економічний ефект: 3,9% зростання ВВП, збереження 200 тис існуючих і створення 62,5 тис. Нових робочих місць, 8% зростання податкових надходжень.

Розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України, яким пропонується запровадити до 31 грудня 2021 року здійснення закупівель техніки у галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва. Очікуємо на прийняття.

Наразі два ключові напрямки, на яких ми концентруємо зусилля:

  • модернізація «Укрзалізниці»
  • розвиток вітчизняного вагонобудування (Державна програма оновлення вагонного парку вантажних вагонів України).

І це – лише кілька ключових позицій з того, що вдалося зробити та наших амбітних планів.

Говорили про стратегію подальших дій та розвитку ФРУ, головні ініціативи, необхідні для вітчизняного бізнесу та розвитку економіки, інструменти їх досягнення.

Наші принципи залишаються незмінними: винятковий професіоналізм, ініціативність команди та солідаризм її учасників, їх спільна відповідальність та позиція.

І далі стимулюватимемо ВРУ та Уряд до прийняття рішень, спрямованих на конкурентоспроможність України у світі, створення в Україні бізнес-середовища, комфортного для вітчизняного виробника та усіх співробітників підприємств-членів ФРУ, які є повноправними учасниками нашої спільної роботи.

Щиро дякуємо за гостинність Віктору Іванчику та Astarta-Kyiv.