Події тижня (30.11-04.12.2020)

Події тижня (30.11-04.12.2020)

Традиційний огляд подій, що відбулись минулого тижня

#гаряча тема

Аналітичний центр ФРУ зібрав українських виробників, щоб обговорити стан переговорів щодо підписання Угоди про ЗВТ з Туреччиною, та напрацювати пропозиції українського бізнесу, які мають бути враховані в переговорній позиції України. Учасники дискусії, серед яких були провідні промислові асоціації та відомі вітчизняні компанії, висловилися проти поспішного підписання угоди і закликали владу надати конкретні дані про пропозиції як української, так і турецької сторони і врахувати усі можливі ризики для економіки України.

Детальніше>>>

ФРУ звернулася до Уряду та закликала терміново прийняти програму вітчизняного вагонобудування, щоб не допустити знищення вагонобудівної галузі та втрати десятків тисяч робочих місць. Федерація роботодавців України разом із Міністерством економіки виступила ініціатором та розробником такої програми. Вона повинна складатися зі стимулів до оновлення парку вантажних вагонів та чіткої програми виводу з експлуатації вживаних вагонів.

Детальніше>>>

Минулої п’ятниці Уряд прийняв два законопроекти (№№ 4429 та 4430), направлені на підтримку бізнесу та працівників під час запровадження локдауну.
Детальніше про прийняті норми читайте за посиланням>>>

Роботодавці звернулися до керівництва країни щодо двох законопроектів (№2683 та №4408), якими пропонується введення в Україні другого (загальнообов’язкового накопичувального) рівня системи пенсійного забезпечення та наголосили, що на сьогодні в Україні відсутні початкові умови для введення накопичувальної пенсійної системи.

Детальніше>>>

#ФРУ_у_ЗМІ

Видання РБК-Україна намагалося розібратися, чим ідея введення другого рівня накопичувального пенсійного забезпечення може обернутися на практиці без ретельної підготовки.

Читати>>>

#локалізації_бути #підтримай_3739

Співавтор законопроекту №3739, Дмитро Кисилевский у короткому відео розповів про основні норми законопроекту, та його потенційний вплив на розвиток економіки.

Дивитись>>>

#ФРУ_наші #локалізації_бути #підтримай_3739

Найбільший виробник трансформаторів - завод «Запоріжтрансформатор» (ЗТР) звернувся до голови Комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитра Наталухи. Генеральний директор ЗТР Ігор Клейнер зазначає, що локалізація дозволить державі модернізувати застарілий парк трансформаторного обладнання і тим самим забезпечити енергонезалежність країни.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші #локалізації_бути #підтримай_3739

Копрорація «УкрІннМаш» висловила підтримку законопроекту №3739.

«Ми підтримуємо таку ініціативу, оскільки зацікавлені в тому, щоб державний попит у більшості продукції задовольнявся національними виробниками. Це особливо вадливо, коли країна знаходиться фактично в стані війни, економічної кризи та боротьби з коронавірусною хворобою», - йдеться у листі Генерального директора корпорації Віктора Козирєва на ім’я Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи.

Детальніше>>>

#ФРУ_захист_бізнесу

Антидискримінаційні розслідування – можливий інструмент захисту національних виробників від імпорту
Що собою являє цей інструмент та як його можна застосовувати, читайте в публікації Анжели Махінової, партнера Sayenko Kharenko

Детальніше>>>

ФРУ підтримал пропозиції Комітету ВРУ з питань фінансів податкової та митної політики щодо поступового зростання акцизу на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН), розроблені в рамках підготовки законопроекту 4065 до другого читання. Адже такий підхід збереже робочі місця та інвестиції.

Детальніше>>>

Наша думка

У новому блозі гендиректора ФРУ Руслані Іллічова про те, чому нинішній рейс «Моря Співдружності» - єдиного великого океанічний траулера, який під прапором України, видобуває криля і працює в Антарктиці - може стати останнім і як цьому запобігти.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

ТОВ «Телекарт-Прилад» на власному прикладі демонструє, що таке патріотизм із доданою вартістю. За півроку розробники військового телекомунікаційного обладнання запустили виробництво кисневих концентраторів для хворих COVID-19 «БРІЗ-20»

Детальніше>>>

 

Наша думка

Роздрібний акциз – точка неповернення досягнута?

Історія адміністрування роздрібного акцизу з тютюнових виробів почалася ще у 2015 році, коли він був запроваджений.