Події тижня (20-30.04.2021)

Події тижня (20-30.04.2021)

І традиційно - коротко про нещодавні події та ініціативи ФРУ.


Уряд продовжив карантин до 30 червня 2021 р.

Підприємці та наймані працівники в тих регіонах, які з лютого цього року були в "червоних зонах", можуть податися на програму державної допомоги.

Нагадуємо, що ФРУ створила покроковий алгоритм отримання допомоги для своїх членів.

Отримати алгоритм та проконсультуватися: 097 119 30 93, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Детальніше>>>Роботодавці закликали терміново внести зміни до ПКУ і виключити норми щодо ставки ПДВ 14% на деякі види сільгосппродукції.

Відповідне звернення із пропозиціями до Голови Комітету ВРУ з питань фінансів податкової та митної політки разом з Федерацією роботодавців України підписали асоціації переробників сільськогосподарської продукції та переробні підприємства.

Нагадаємо, що внаслідок прийняття закону №1115-ІХ від 17.12.2020 низка переробників сільгоспсировини понесли значні збитки. Тож ситуація потребує найскорішого вирішення.

Детальніше>>>Відбулась зустріч з послом Казахстану в Україні Дарханом Калетаєвим.

Говорили про перспективи розвитку торгово-економічних відносин мі країнами; стан економік, а також стан малого і середнього бізнесу; зусилля урядів щодо підтримки економік в умовах карантинів.

Детальніше>>>ФРУ підтримала ініціативу щодо законодавчої підтримки бізнесу під час локдауну та внесла пропозиції до відповідного проекту закону.

Мова йде про законопроект № 5346, який передбачає:

• звільнення від сплати ЄСВ за ФОПів та працівників, робота яких була зупинена через карантин
• поновлення мораторію на проведення перевірок
• розширення можливостей на отримання грошової допомоги

Про пропозиції роботодавців читайте за посиланням>>>#ФРУ_перемога

Уряд підтримав пропозиції ФРУ стосовно удосконалення порядку фінансування великих інфраструктурних об’єктів.

А саме, Кабінет Міністрів України прийняв постанову про збільшення строків попередньої оплати вартості робіт з будівництва і реконструкції каналізаційних колекторів вартістю понад 300 млн грн.

Детальніше>>>Представники сфер бізнесу, які найбільше постраждали від локдауну ініціювали запуск всеукраїнського флешмобу «Ми хочемо працювати».

Її мета: рівні умови роботи для всіх компаній, підприємств і виробництв при найжорсткішому дотриманні санітарно-епідеміологічних норм без закриття на карантин
Ініціатори: Федерація роботодавців України (ФРУ), Спілка українських підприємців (СУП), Асоціація Укрлегпром, Українська асоціація кераміки (УАК) Асоціація ритейлерів України, Українська рада торгових центрів, УРА (Українська ресторанна асоціація), Асоціація Меблевиків України, Національна Ресторанна Асоціація України (НРАУ), Асоціація Виробників Електротехніки, Асоціація «Парфумерія та Косметика України».⠀

Детальніше>>>#ФРУ_наші

Пожмашина розробила та виготовила 25 спеціальних пожежних автоцистерн для МІністерства оборони України.

28 квітня відбулась урочиста перевірка готовності замовлення, на якому були присутні: Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов; СЕО ПК «Пожмашина», член Президії Ради ФРУ Олег Авер’янов, Заступник Міністра Оборони України Олександр Миронюк та Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко.

Зазначена техніка була розроблена та виготовлена за спеціальним завданням від Міністерства оборони, а її виробництво на 70% локалізовано в Україні.

Детальніше>>>27 квітня відбулось друге засідання Екологічного комітету ФРУ.

Обговорювали проект Розпорядження КМУ «Про схвалення Другого національного визначного внеску України до Паризької угоди». Учасники зустрічі дійшли висновку, що Розпорядження не можна приймати у запропонованій редакції. Оскільки воно передбачає надто високі зобов’язання України щодо скорочення викидів парникових газів. А при доопрацюванні Розпорядження мають бути враховані детальні розрахунки та прогнози усіх галузей промисловості, а також залучені експерти ФРУ.

Детальніше>>>

 

#ФРУ_наш

Федерація вітає рішення Київради про продаж землі акціонерному товариству «Фармак», на якій вже 95 років розташовано виробничі потужності підприємства. Завдяки цьому рішенню АТ «Фармак» отримало стабільні і прогнозовані умови розвитку виробництва у Києві.

Детальніше>>>#ФРУ_наші

Українському виробнику автобусів та тролейбусів «Богдан» вперше вдалося вийти на ринок Чехії з новими тролейбусами. У кооперації з Tram for Envi він поставить шість нових тролейбусів до Іглави. Чеські ЗМІ охрестили цей контракт проривним. Адже український виробник тролейбусів вперше переміг Škoda Electric в Чехії.

Детальніше>>>Наша думка

Павло Штутман: «Технології визначають конкурентоздатність держави»

Чим живе українське сільгоспмашинобудування за часів світової кризи? Прагне якихось світових технологічних висот чи просто намагається вижити? Що заважає рухатися вперед і, навпаки, що мотивує його...