Події тижня (14-18.09.2020)

Події тижня (14-18.09.2020)

Стислий огляд основних подій тижня, що минув

14 вересня разом із членами Президії Ради ФРУ, Павлом Штутманом та Віктором Іванчиком, Головою Галузевої Ради Федерації металургів України Оленою Колесніковою зустрілися з т.в.о міністра освіти і науки Сергієм Шкарлетом. Обговорили ключові для роботодавців аспекти – якість освіти та її відповідність умовам ринку праці, Стратегію діяльності ФРУ у сфері освіти і розвитку людського капіталу та напрацьовані на її основі пропозиції до стратегії вищої освіти до 2030 року, питання професійних та освітніх стандартів, підготовки кадрів, державного та регіонального замовлення та державно-приватного партнерства.

Детальніше>>>

15 вересня відбувся круглий стіл «Електромобілі Made in Ukraine: міф чи реальність?», організований Федерацією роботодавців автомобільної галузі України та Київським міжнародним економічним форумом.
Учасники заходу обговорили перспективи перетворення України на хаб з виробництва такої високотехнологічної продукції як електротранспорт та елементи його інфраструктури, а також положення законопроектів № 3476 та № 3477, які покликані стимулювати виробництво електротранспорту в Україні.

Детальніше>>>

17 вересня взяли участь у другому раунді консультацій щодо проблематики укладання середньострокових договорів. Представники ФРУ, АТ «Укрзалізниця», ПрАТ «КВБЗ», ТОВ «Еталон Авто», Концерну Нікмас, Корпорації УкрІннМаш разом із заступником Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Віталієм Немілостівим та заступником директора директорату промислової політики та регулювання розвитку регіонів Мінекономіки Олександром Задорожним шукали шляхи вирішення питань неоднозначного тлумачення чинного законодавства.

Детальніше>>>

Форум роботодавців Черкащини
Продовжили серію зустрічей з бізнесом в регіонах. Цього разу говорили про розвиток промисловості, стан виконання рекомендацій роботодавців для Уряду і нашу ініціативу щодо локалізації в Україні виробництва продукції машинобудування при держзакупівлях із членами Черкаського обласного об'єднання роботодавців. Зустріч відбулася на Автоскладальному заводі №2 корпорації «Богдан – Моторс.

Детальніше>>>

17 вересня на засіданні Комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики члени Комітету рекомендували Верховній Раді прийняти проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від сплати судового збору у зв'язку з оскарженням постанов у справах про адміністративні правопорушення (реєстр. №3424) у другому читанні в цілому. ФРУ вітає рішення Комітету.

Детальніше>>>

17 вересня Верховна Рада проголосувала «за» повернення сім'ям новонароджених одноразової допомоги «пакунок малюка» – прийняла у першому читанні законопроект № 3006а.
Нагадаємо, Федерація послідовно, у тому числі і на засіданні Уряду, виступала за повернення цыэъ програми. Адже вартість вмісту «бебі боксу» за роздрібними цінами стала би для молодих батьків майже у два рази більшою, ніж готовий пакунок. А ще – це сотні мільйонів гривень замовлень для понад 40 українських підприємств.

Детальніше>>>

Федерація роботодавців пропонує якнайшвидше доопрацювати законопроект № 3656
17.09.2020 ВРУ прийняла за основу законопроект № 3656 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки ПДВ з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції». Оскільки доопрацювання законопроекту буде проходити за скороченою процедурою, ФРУ пропонує у максимально стислі терміни надати зауваження та пропозиції для формування єдиної позиції роботодавців на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Детальніше>>>

Провідні об’єднання промисловців - ФРУ, УСПП, ТПП України та Рада підприємців при КМУ - підтримали кандидатуру Володимира Семиноженка на посаду Президента НАН України.

Детальніше>>>

#локалізації_бути! #підтримай_3739!

Збір підписів під відкритим зверненням до керівництва країни на підтримку законопроекту №3739 триває. Кожного дня до ініціативи долучається все більше підприємств.

Колектив АТ «ФЕД» підписав відкрите Звернення до Президента України, Голови ВРУ, Прем'єр-міністра України на підтримку прийняття проекту Закону №3739 про внесення змін до Закону України "Про Публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчізняної промісловості.

Детальніше>>>

Працівники ТОВ «Карат-Ліфткомплект» поставили підписи під зверненням до керівництва країни з вимогою навести лад у публічних закупівлях.

Детальніше>>>

Нашу ініціативу щодо локалізації підтримали співробітники Astarta-Kyiv - одного з найбільших вертикально інтегрованих агро-індустріальних холдингів України. Працівники 18 компаній холдингу поставили підписи під відкритим зверненням до керівництва країни.

Детальніше>>>

Костопільський завод скловиробів вимагає ухвалити законопроект №3739 щодо локалізації виробництва при публічних закупівлях та прийняти постанову Уряду відносно закупівель галузі машинобудування з підтвердженим рівнем локалізації!

Детальніше>>>

Кременчуцький Завод комунальної техніки, вітчизняна компанія, що має власне виробництво, яке постійно розвивається, підтримує законопроект 3739 «Про внесення змін до Закону України «Про державні закупівлі», спрямований як на підйом машинобудівної галузі, так і української економіки в цілому.

Детальніше>>>

Ініціативу щодо запровадження критерію локалізації у публічних закупівлях активно підтримує та реалізовує й Волинське обласне об’єднання організацій роботодавців. Розпочали з «Модерн-Експо». Вже 7 великих підприємств, які є членами об’єднання поставили свої підписи під зверненням до керівництва країни.

Детальніше>>>

‼️Вдячні всім учасникам кампанії за позицію і детальніше розповімо вам про кожного! Тож слідкуйте за нашими дописами та дайджестами.

#ФРУ_у_ЗМІ

Телеканал «Україна24» досліджував тему перспективи введення електронних трудових книжок.
Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов прокоментував, які результати для роботодавців та працівників матиме таке нововведення у разі його запровадження.

Детальніше>>>

Наша думка

Виробництво пожежно-рятувальної техніки в Україні під загрозою.

Звернення Голови Ради ФРУ Дмитра Олійника щодо намірів Уряду України підписати довготривалий контракт на поставку пожежно-рятувальної техніки з Австрії

Детальніше>>>

Олег Авер'янов, СЕО ПК «Пожмашина» розповідає про те, що станеться із галуззю, якщо Україна візьме товарний кредит на суму понад 250 млн євро у вигляді поставок пожежно-рятувальної техніки австрійськими виробниками терміном аж на 5 років. І як це позначиться на економіці та соціальній сфері країни в цілому.

Детальніше>>>

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов у своєму новому блозі пише про один день, проведений у Миколаєві. Чому такі зустрічі дають змогу вірити, що ми зможемо побудувати успішну країну попри те, що сьогодні держава робить усе, щоб бізнес в Україні не розвивався.

Читати>>>

 

Наша думка

Нестача робочих кадрів – виклик для бізнесу

Згідно з даними рейтингу, який є складовою частиною аналітичного огляду Global Economy Watch, опублікованого PricewaterhouseCoopers (PwC), Україна посідає перше місце за прогнозними показниками...