Події тижня (13-19.04.2021)

Події тижня (13-19.04.2021)

Традиційний короткий огляд подій та ініціатив Федерації за минулий тиждень

14 квітня У Харкові разом із нашими друзями та колегами з Федерації роботодавців машинобудівної галузі, об'єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт», членами Президії Ради ФРУ говорили про можливості та майбутнє української науки та машинобудівної промисловості.

В рамках поїздки відвідали підприємства регіону, які не тільки є унікальними, а й доводять, що Україна та українська промисловість здатні розвиватися, виробляти високотехнологічні товари, а також представляти країну на світових ринках.

На початку поїздки відвідали Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів» НАН України, який є дійсно унікальним підприємством. Головою Ради Інституту є академік Володимир Семиноженко, член Президії Ради Федерації роботодавців України.

Скарбничку яскравих вражень поповнили компанії ІПРІС-ПРОФІЛЬ та ЕСКАЛЬ, що входять до виробничої групи ВАРІАНТ наших добрих друзів – родини Шуфані.

Детальніше про поїздку та кожне із підприємств читайте за посиланням>>>

15 квітня разом із нашими друзями та колегами із Сумського обласного об'єднання організацій роботодавців, очолюваного членом Президії Ради ФРУ Григорієм Дашутіним, зустрілися з головою Сумської облради Віктором Федорченком, представниками профспілок, відвідали Концерн «Нікмас» та «Сумихімпром».

Говорили про проблемні питання, з якими стикаються промислові підприємства, малий та середній бізнес регіону, та як змінити ситуацію.

Детальніше>>>

Аналітичний центр ФРУ провів круглий стіл «Промисловість в умовах Європейського зеленого курсу. Практичні аспекти». Учасники розглянули як вплине CBAM–механізм вуглецевого коригування імпорту ЄС на українську економіку.

В результаті дискусії дійшли висновку, що CBAM однозначно буде мати суттєвий вплив на українських товаровиробників. Тому слід передбачити чіткий план дій на рівні держави та механізми підтримки промислових підприємств.

Детальніше про подію та висновки за посиланням>>>

#ФРУ_наші

У луцькому офісі «Модерн-Експо» відбулося засідання Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців, під час якого члени Об’єднання підбили підсумки минулого року та проаналізували досягнення.

Читати коротко>>> 

Більш детально про засідання та його висновки читайте за посиланням>>>

ФРУ долучилася до обговорення проекту порядку надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, за участі представників Мінекономіки, низки облдержадміністрацій, профільних асоціацій.

Роботодавці наголосили, що держава має компенсувати придбання техніки, механізмів та обладнання для зрошувального землеробства виключно вітчизняного виробництва.

Детальніше>>>

#ФРУ_перемога

Уряд нарешті прийняв рішення, на яке чекали українські виробники засобів індивідуального захисту, та про необхідність якого ФРУ разом з Громадською Спілкою «БіоМедЗахист» неодноразово наголошували. Внесено зміни до переліку фармпродукції, операції з ввезення та постачання якої звільнені від ПДВ. Постановою №336 від 07.04.2021 операції з постачання ЗІЗ на митній території України звільнені від ПДВ. При цьому операції з імпорту ЗІЗ підлягають оподаткування податком на додану вартість.

Детальніше>>>

Минулого тижня ФРУ прийняла за основу законопроект №3774 і тим самим зробила рішучий крок на шляху боротьби з рейдерством.

ФРУ вітає такі законодавчі зміни. Але роботодавці звертають увагу, що існують інші законопроекти, зокрема №№ 4338 та 4338-1, які встановлюють більш дієвий механізм протидії діям державних реєстраторів з незаконної реєстрації прав на майно та корпоративні права підприємств і які парламент ще не розглядав.

Детальніше>>>

Роботодавці закликають народних депутатів не підтримувати законопроект № 2289

Адже його прийняття несе ризики масового потрапляння в Україну та використання пестицидів, вплив яких на довкілля і здоров’я людей не було досліджено не тільки в Україні, але і в країнах–виробниках.

Тому Федерація виступає категорично проти перетворення України у майданчик для випробовування незареєстрованих хімічних речовин.

Детальніше>>>

Наша думка

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник у програмі Петра Маги "Історії для історії" розповів про ринок землі, законопроект про локалізацію, трудову міграцію, систему державного управління в Україні, команду та головні цілі Федерації роботодавців.

Дивитись відео>>>

Традиційний аналіз вартості електроенергії на РДН протягом минулого тижня показав динаміку до зростання ціни. Так максимальний показник вартості сягнув 1763,77 грн/МВт*год. А також спостерігався традиційний профіцит електроенергії на РДН в ОЕС України.

Детальніше>>>

#ФРУ_у_ЗМІ #ФРУ_наші

Зарплати українських металургів наближаються до закордонних

Провідні металургійні компанії України продовжують підвищувати зарплати своїм працівникам, роблячи їх конкурентними, в масштабах міжнародної галузі. Це вже призупинило відтік кадрів у гірничо-металургійному комплексі.

Як саме змінюється система мотивації співробітників, та який ефект вона має для великих металургійних підприємств дивіться у сюжеті.

Дивитись>>>

 

Наша думка

«Потрібно врешті-решт прописати механізм відповідальності правоохоронців за шкоду бізнесу»

Стан економіки залежить від здатності держави забезпечити кілька фундаментальних речей, серед яких створення умов для розвитку та стабільної роботи бізнесу та підготовки кадрів.