Події тижня (13-17.07.2020)

Події тижня (13-17.07.2020)

Стислий огляд подій минулого тижня

15 липня Комітет ВРУ з економічного розвитку рекомендував прийняти законопроект про локалізацію № 3739 за основу. Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник наголосив на тому, що ідея локалізації виробництва в Україні є однією із основ майбутньої Декларації про економічний суверенітет України.

Детальніше>>>

15 липня Уряд своєю постановою встановив заборону на ввезення на митну територію України залізничних вагонів, попередніми власниками яких були підприємства-резиденти Російської Федерації, або вони були приписані до залізничної адміністрації РФ.
Коментуючи на засідання Кабміну її прийняття, генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов відзначив, що Федерація давно та послідовно говорила про необхідність заборони ввезення в країну вживаних вагонів. Але це лише один важливий крок на шляху до повноцінної підтримки державою розвитку вітчизняного вагонобудування.

Детальніше>>>

За результатами спільної роботи ФРУ з Комітетом Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики був напрацьований перелік кодів УКТ ВЭД, які відносяться до засобів виробництва (верстати, виробничі лінії тощо), щодо яких пропонується встановити ставку ПДВ на рівні 7% як при їх постачанні на території України, так і при їх ввезенні на територію України. Більшість пропозицій ФРУ було враховано у законопроекті №3848.

Детальніше>>>

#ФРУ_захист_бізнесу

ФРУ продовжує удосконалювати порядок надання допомоги по частковому безробіттю
13 липня парламент прийняв у І читанні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), який вносить зміни до порядку надання допомоги по частковому безробіттю

Детальніше про зміни>>>

#ФРУ_перемога

15 липня Уряд прийняв рішення про фінансову підтримку підприємств-виробничників, що оголосили простій виробництва, а також роботодавців, які вимушено відправили працівників у відпустки без збереження заробітної плати через скорочення обсягів виробництва, робіт, послуг.
Постанова була розроблена на звернення Федерації роботодавців України до Міністра економіки Ігоря Петрашка.

Детальніше>>>

Комітет Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді України включити в порядок денний третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від сплати судового збору у зв'язку з оскарженням постанов у справах про адміністративні правопорушення (реєстр. №3424). ФРУ підтримує зазначений законопроект та вважає його логічним та справедливим.

Детальніше>>>

16 липня Верховна Рада призначила Олега Уруського на посаду Віце-прем’єр-міністра - Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України.
Під час свого виступу у ВР Олег Уруський зазначив, що готовий спільно з Федерацією реалізовувати напрацьовані роботодавцями ініціативи.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

На Закарпатті відбулося засідання топ-менеджерів та власників найпотужніших підприємств краю, учасників бізнес-клубу «Z-20» (Закарпатська двадцятка), метою якого стало обговорення проблеми ведення бізнесу в регіоні, вироблення спільної стратегії подальших дій, аби економіка Закарпаття отримала новий імпульс.

Детальніше>>>

#ФРУ_у_ЗМІ

Нічний тариф на електроенергію поки не скасують. Позиція ФРУ
Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов прокоментував позицію промисловців стосовно підвищення тарифів на електроенергію, внаслідок чого ціна не енергоресурси для промислових та приватних споживачів може значно підвищитися. ФРУ закликала НКРЕКП не допустити зростання середньозважених цін на електричну енергію.

Дивитись сюжет ICTV>>>

Детальніше>>>

15 липня відбулась зустріч керівництва Федерації роботодавців України та Експортно-кредитного агентства, на якій сторони обговорили напрямки співробітництва та підписали Меморандум про співпрацю.

Детальніше>>>

#локалізації_бути #точки_зору

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник: «На початку 90-х Україна мала у своєму ВВП 42% переробної промисловості. Сьогодні ця цифра у 4 рази менша. Невже ми не здатні змінити ситуацію, відновити те, що ми мали? Законопроект про локалізацію покликаний зробити саме це. І він має втілити в Україні найкращі світові практики публічних закупівель».

Дивитись відео>>>

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов: «Побоювання, що законопроект про локалізацію начебто може зашкодити інтересам європейських виробників на українському ринку, є безпідставними».

Дивитись відео>>>

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник: «На сьогодні проєкт закону №3739 це впровадження найкращих світових практик. Це розвиток української промисловості і зростання ВВП, конкурентоспроможна економіка та іноземні інвестиції, це вихід продукції українського машинобудування на зовнішні ринки; а головне – збереження 200 000 робочих місць і створення близько 60 тисяч нових».

Дивитись відео>>>

15 липня 2020 року Федерація роботодавців Закарпаття звернулась до Голови Верховної Ради України, всіх фракції та деяких комітетів з проханням підтримати на засіданні Парламенту законопроєкт №3739 від 26.06.2020 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» в цілому.

Детальніше>>>

Костопільська міська рада звернулася до Голови ВРУ та очільника парламентського Комітету з питань економічного розвитку з проханням підтримати проект Закону України «Про публічні закупівлі» № 3739.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

Минулого тижня Ужгородська міська адміністрація підписала угоду з корпорацією «Електрон» на придбання ще 7 сучасних автобусів «Електрон» для Ужгорода. Вже цієї осені вони виїдуть на вулиці міста.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

Членів Президії Ради Федерації роботодавців України – засновника та генерального директора агропромхолдингу Астарта-Київ Віктора Іванчика та засновника OKKO, президента «Концерну Галнафтогаз» Віталія Антонова – визнано одними із найкращих топ-менеджерів України.

Детальніше>>>

#Наша_думка

Локалізація стимулюватиме залучення інвестицій.
Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник розповів, чому цей закон про локалізацію не зашкодить конкуренції та не підвищить цінник при здійсненні державних закупівель і як він допоможе українській індустрії та економіці загалом.

Читати >>>

Законопроект №3739 повинен обов’язково стати Законом України.
Член Президії Ради ФРУ, Голова Наглядової ради – Президент ПАТ «КВБЗ» впевнений, що прийняття та виконання законопроекту зробить Україну країною, яка не тільки збереже, а й примножить власне виробництво. Закон про локалізацію зробить Україні сильною та по справжньому самостійною, демократичною державою.

Читати блог>>>

Голова Федерації роботодавців машинобудівної промисловості Григорій Дашутін під час презентації законопроекту про локалізацію на ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» навів низку прикладів того, як наразі занепадає машинобудування у багатьох промислових регіонах України. Та розповів, чому ініціатива авторів #3739 є вкрай важливою для українських машинобудівників та промисловості в цілому. І закликав нардепів підтримати законопроект.

Дивитись відео>>>

Олександр Соколовський, Член Президії Ради ФРУ, Президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців "Укрлегпром": "Чомусь Байден не відмовився від ідеї Трампа«Купуй американське »і теж вніс її в свою президентську компанію. І чомусь вони обидва підтримують діючий з 1933 року в Америці закон про локалізацію. в якому мова йде не про товари зібраних їх імпортних деталей, а про продукцію з певним рівнем локалізації, коли деталі, матеріали та сировину теж повинні проводитися в США. і тоді цих товарів буде віддаватися перевага в держзакупівлі!
Але тільки по Україні Євросоюз висловлює стурбованість тестом законопроекту про локалізацію і можливі обмеження щодо імпортної машинобудівної продукції і пише лист на ім'я прем'єра і Голови ВР...

Детальніше>>>

#ФРУ_захист_бізнесу

ФРУ наполягає на припиненні тиску на «Еконію»
«Черкащина є дуже привабливим регіоном для інвесторів. Наприклад, в Золотоніському районі планується розташувати технопарк. Але ось такі дії силовиків по відношенню до бізнесу можуть звести всі зусилля по залученню інвесторів до нуля. А це втрата робочих місць, надходжень до бюджетів», - наголосив Член Президії Ради ФРУ, Голова Черкаського обласного об’єднання роботодавців Борис Райков. Тому Федерація наполягатиме на припиненні тиску на «Еконію».

Детальніше>>>

#ФРУ_захист_бізнесу

Минулого року ГУ ДПС в Харківській області проведено планову виїзну документальну перевірку ТОВ «ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ» (Харківська обл.). Складені за її підсумками податкові повідомлення-рішення наразі оскаржуються представниками товариства у судовому порядку. Незважаючи на це, Слідче управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС порушило кримінальне провадження, в межах якого проводить досудове розслідування. ФРУ звернулася до Генерального прокурора Ірини Венедіктової та в.о. Директора Державного бюро розслідувань Олександра Соколова з проханням провести ретельну перевірку дій правоохоронців по відношенню до підприємства.

Детальніше>>>

#ФРУ_у_ЗМІ

«Добре, що ВР не встигла розглянути до канікул проект про другий рівень пенсійної системи, - ФРУ»
Впроваджувати другий рівень пенсійної системи в нинішній час абсолютно недоречно, і ризики введення даної реформи дуже великі. Про це із посиланням на Голову Ради ФРУ Дмитра Олійника пише 24 канал.

Читати>>>

#ФРУ_у_ЗМІ

ФРУ призывает НКРЭКУ не допустить повышения ночных тарифов на электроэнергию

Читати>>>

Наша думка

Экономические и политические «манипуляции» вокруг локализации, или почему Украина должна развивать свою промышленность

Тема необходимости локализации производства в Украине не нова, поднимается на разных уровнях с 2013 года. В июне текущего года Кабинету Министров Украины предложена реализация разработанного...