Події тижня (09-15.03.2021)

Події тижня (09-15.03.2021)

Традиційний огляд подій, що відбулись минулого тижня.

11 березня відбулась зустріч бізнес активу ФРУ з Головою Правління Укрзалізниці Володимиром Жмаком та директорами ключових напрямків діяльності УЗ. «Укрзалізниця» має значну кількість активів, але рівень їх зношеності сягає понад 90%. Це надзвичайно масштабний проект з точки зору технологій та інвестицій. І цього року на капітальні інвестиції у проекті Фінплану УЗ передбачені рекордні 27 млрд грн.

Учасники зустрічі зазначили, що вітчизняні підприємства здатні забезпечити Укрзалізницю всіма видами рухомого складу. Однак для того, щоб оперативно розпочати цю важливу роботу, необхідно якнайшвидше затвердити Фінплан УЗ на 2021 рік та Порядок використання коштів за бюджетною програмою. А також врегулювати питання довгострокового планування закупівель, прозорості публічних закупівель, укладання середньострокових та рамкових угод з постачальниками тощо.

Детальніше>>>

Тариф на передачу електроенергії залишається без змін!

ФРУ вітає рішення НКРЕКП від 10 березня залишити без змін тариф на передачу електроенергії на рівні 293,93 грн/МВт*год. Нагадаємо, що Федерація виступала категорично проти будь-якого підвищення тарифу.

Детальніше>>>

#ФРУ_у_ЗМІ

Напередодні засідання НКРЕКП журналісти Фактів ICTV розбиралися, як підвищення тарифу на передачу електроенергії може вплинути на промислових споживачів.

За попередніми підрахунками ФРУ, підвищення тарифу до рівня 316,08 грн/МВт*год, як це було передбачено у проекті постанови НКРЕКП, оприлюдненій для громадського обговорення 17 лютого на сайті Комісії, вже цього року могло призвести до втрат промислових споживачів на рівні 2,5 млрд грн.

Дивитись сюжет>>>

Традиційний аналіз ситуації в сегменті РДН в ОЕС України протягом минулого тижня показав, що середньозважена ціна електроенергії коливалася в межах 1236,3 грн/МВт*год. (10.03.2021) – 1416,34 (09.03.2021) грн/МВт*год., що не суттєво відрізняється від ситуації позаминулого тижня.

Детальніше>>>

ФРУ закликала якнайшвидше спростити отримання дозволів на участь у дорожньому русі великогабаритного транспорту.

Ситуація, коли кожен великогабаритний вантаж вимагає індивідуального погодження, призводить до втрати часу та ефективності перевезень та, відповідно, є гальмом для ведення господарської діяльності перевізників та власників вантажу. Тому важливим є вирішення питання з точки зору оптимізації і спрощення процедури отримання (видачі) відповідного дозволу.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

11 березня роботодавці Хмельниччини зустрілися з Головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим, головою Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою та керівниками регіону. Говорили про законодавче забезпечення економічного розвитку регіонів, створення умов для розвитку вітчизняної промисловості, зменшення регуляторного та адміністративного тиску на бізнес. Зокрема, обговорили зі спікером та народними депутатами необхідність прийняття законопроекту про локалізацію у машинобудуванні №3739.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші
#Наша_думка

У публікації «Чи стануть «стартап-єдинороги» реальністю для України?» Володимир Панов, голова Федерації роботодавців Закарпаття, акцентував на необхідності створення середовища для розвитку стартапів: «Я б розглядав стартап, як феномен, який направить в правильне русло ініціативу молодих (і не тільки). Але як це зробити? Як перетворити стартап на повсякденну норму мислення студентів, як створити таке середовище, де кожен розуміє стартап, як старт до цивілізованого ведення бізнесу?»

Читати повністю>>>

#ФРУ_наші

«Астарта» зайняла третє місце серед 89 світових аграрних компаній у рейтингу ESG від Sustainalytics.

Таке високе визнання компанія отримала за підсумками Рейтингу ризиків у сфері екології, соціальної політики та корпоративного управління (ESG), складеного агентством Sustainalytics, всесвітньо визнаним постачальником досліджень, рейтингів та даних у галузі ESG.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

Ковідний 2020-й для компанії «СКФ Україна» став роком рекордних інвестицій. В обладнання та технології вклали 140 мільйонів. У 2021-му тут говорять про 168. А ще – про зменшення викидів СО2, нові очисні, ставку на… електрокари і плани, аби підшипники з Луцька крутилися не тільки в автомобілях.

Детальніше>>>

 

Наша думка

Підтримка у першому читанні законопроєкту 3739 - найважливіший крок до вдосконалення політики державних закупівель

21 липня 2020 року Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт 3739 про локалізацію. «За» проголосували 248 народних депутатів.