Дайджест (02-08.03.2021)

Дайджест (02-08.03.2021)

Короткий огляд подій минулого тижня

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник в ефірі програми «Свобода слова» Савіка Шустера взяв участь у дискусії про те скільки Україна втрачає від корупції. За нашими оцінками це щонайменше 15 млрд доларів.

В студії були керівники дуже знакових відомств. Мінфіну, Державної митної та податкової служб, Фонду держмайна, Мін АПК тощо.

Дмитро Олійник зазначив, що питання виключно у виборі кожного: він або очолює корупцію, або з нею бореться. І не можна казати, що змін зовсім не відбувається.
Тому запропонував дуже просту річ –зафіксувати поточні тенденції та цифри за напрямками, а за півроку у цій же студії показати динаміку антикорупційних процесів у кожній зі структур.

Детальніше>>>

04 березня парламент нарешті прийняв законопроект, який позбавляє органи місцевого самоврядування (ОМС) контрольних функцій та функцій накладення штрафних санкцій при здійсненні контролю за дотриманням законодавства про працю.

ФРУ неодноразово наголошувала на неприпустимості дублювання функцій територіальних органів Держпраці та ОМС, зокрема і через те, що посадові особи ОМС не мали необхідної компетенції у відповідних питаннях. І ще у 2017р. розпочала боротьбу з позбавлення ОМС невластивих їм повноважень зі здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю та зайнятістю населення

Тож Федерація вітає прийняття законопроекту № 0958

Детальніше>>>

ФРУ вітає доручення Прем’єра створити у регіонах робочі групи із боротьби з нелегальним ринком палива.

Нагадаємо, що Федерація неодноразово висловлювала занепокоєння процесами, що відбуваються на ринку нафтопродуктів, зокрема, тінізацією цього ринку. У лютому ФРУ зверталася до ДПС України і закликала керівництво служби посприяти у вирішенні цієї проблеми, зокрема створити спеціальний Координаційний центр з детінізації ринку нафтопродуктів із залученням до нього представників контролюючих, правоохоронних та інших зацікавлених органів державної влади. А також до Мінекономіки із зазначенням ключових проблемних питань, які необхідно вирішити.

Детальніше>>>

Голова Ради ФРУ, Дмитро Олійник зустрівся з Головою Фонду державного майна України Дмитром Сенниченком. Говорили про те, як зробити процес приватизації ефективним не лише з точки зору надходжень до бюджету, а й про те, як через приватизацію підвищити завантаження вітчизняних підприємств та вартість активів, залучати великих інвесторів в Україну. І, звісно ж, створювати нові робочі місця та зберігати існуючі.

Детальніше>>>

Аналіз вартості електричної енергії на РДН в ОЕС України протягом 02-08.03.2021 показав, що ситуація для промислових споживачів була більш сприятливішою, ніж в попередні періоди. Так середньозважена ціна електроенергії коливалася в межах 1051,9 (05.03.2021) – 1483,14 (02.03.2021) грн/МВт*год.

Детальніше>>>

Наша думка

Мультиплікатор робочих місць – це промисловість. Голова Ради ФРУ, Дмитро Олійник - про те, чому розвиток саме переробної промисловості настільки важливий для економіки України.

Дивитись>>>

#ФРУ_наші

Член Президії Ради ФРУ, керівник 14 підприємств, Голова організації роботодавців Кіровоградської області Павло Штутман у телевізійній рубриці ПульS: бізнеS – про те, як насправді сьогодні живеться тим, хто реальними справами розвиває економіку України, які ключові зміни необхідні для того, щоб вони мали змогу створювати нові та зберігати існуючі робочі місця та багато інших цікавих тем.

Дивитись>>>

#ФРУ_наші

4 березня 2021 року у Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» презентували 3D-модель обличчя Ярослава Мудрого, відтворену за допомогою унікальної призми з 3D-голограмою. Подія відбулась завдяки спільним зусиллям ТДВ «ІнтерХім» та її очільника Анатолія Редера, команди Національного заповідника «Софія Київська», фахівців проекту «Україна. Повернення своєї історії».

Нагадаємо, що завдяки допомозі ТДВ «ІнтерХім» Національних заповідник «Софія Київська» був врятований від надмірної вологи, а тепер ще й поповнився технологічною новинкою, якої не має жоден інший музей або заповідник України.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

Фармакологічна компанія «Фармак» спільно з українськими вченими створила ПЛР-тест, що виявляє нові штами коронавірусу

Детальніше>>>