Події тижня (23-29.03.2021)

Події тижня (23-29.03.2021)

Коротко про головні події та ініціативи тижня, що минув

У Федерації роботодавців впевнені, що декларування зміни роздрібної ціни на бензини А-92, А-95 та дизельне паливо, яке Уряд планує запровадити, призведе до небажаних економічних наслідків на ринку нафтопродуктів та для економіки в цілому. Саме тому ФРУ направила звернення до Прем’єр-міністра та Міністра економіки України і закликала відкласти прийняття відповідного рішення та провести консультації з Федерацією, учасниками ринку та профільними асоціаціями.

Детальніше>>>

У зв’язку із тим, що президент України підписав Закон №1150-ІХ «Про Бюро економічної безпеки України», який Верховна Рада ухвалила 28 січня 2021 року, розпочалась активна робота з підготовки підзаконних актів щодо запровадження діяльності нового органу.

ФРУ неодноразово наголошувала, що створення БЕБУ відповідає інтересам роботодавців, які виступають проти додаткового тиску на бізнес. А відтак Федерація наполягає на повній імплементації Закону про Бюро економічної безпеки.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

Протягом 24-26 березня на арт-заводі «Механіка» у Харкові пройшла спеціалізована виставка-форум Kharkiv PROM Days, участь у якому взяли чимало членів ФРУ. На заході були представлені верстати, металообробка, електроніка, енергетика та теплоенергетика, енерго- і ресурсозберігаючі технології, засоби охорони праці тощо. А оновлений онлайн-офлайн формат заходу дозволив лідерам вітчизняного виробництва, презентувати свої можливості та потужності для потенційних бізнес-партнерів.

Детальніше про виставку та учасників>>>

#ФРУ_наші

Сумське обласне об’єднання організацій роботодавців провело виїзне засідання у компанії «Керамейя». Засноване у 2006 році, підприємство відоме своєю продукцією як в Україні, так і далеко за її межами і може допомогти нарощенню обсягів валового регіонального продукту. «Це підприємство – наочний приклад того, як вітчизняний роботодавець забезпечує високотехнологічне виробництво, сучасні робочі місця, гідну заробітну плату та високий рівень податкових надходжень до бюджету», каже голова об’єднання, член Президії Ради ФРУ Григорій Дашутін.

Дивитись відео>>>

23 березня у ФРУ відбулося онлайн-засідання круглого столу «Оподаткування тютюнових виробів – баланс інтересів бізнесу і держави», у якому взяли участь народні депутати, представники Мінфіну, Державної податкової та Державної фіскальної служб, виробників, імпортерів, об’єднань бізнесу, експерти та науковці. Основними темами для обговорення були: виважений підхід у сфері оподаткування тютюнових виробів (стосовно підвищення ставки акцизного податку), а також посилення боротьби з нелегальним обігом тютюнових виробів.

Детальніше>>>

#локалізації_бути #підтримай_3739

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький направив звернення до Голови Верховної Рада України Дмитра Разумкова щодо підтримки внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості (законопроект № 3739). Саме про важливість законопроекту говорили під час його нещодавньої зустрічі з роботодавцями Одещини.

Детальніше>>>

Федерація роботодавців України бере участь у роботі експертної ради з підготовки узагальнюючих податкових роз’яснень. У зв’язку із цим, у разі виникнення проблемних питань, що потребують роз’яснень та напрацювання нових УПК, пропонуємо направляти пропозиції до ФРУ з метою їх розгляду на засіданнях Експертної ради.

Детальніше>>>

Традиційний аналіз цінової ситуації на електроенергію на РДН протягом минулого тижня продемонстрував збільшення розриву між мінімальною та максимальною ціною у порівнянні із попереднім періодом. Так, мінімальна середньозважена ціна становила 1203,53 грн/МВт*год (28.03.2021). А найвищий показник сягнув 1634,55 грн/МВт*год (25.03.2021).

Детальніше>>>

Наша думка

European Green Deal — це низка політичних ініціатив, які мають зробити Європу кліматично нейтральною до 2050 року. Широким загалом ці ініціативи сприймаються дуже позитивно. Але в українському бізнес-середовищі панують тривога за майбутнє і невизначеність.

Про те, які наслідки для промисловості та, відповідно, для економіки України може мати швидке впровадження європейських екологічних ініціатив читайте у новому блозі директора Аналітичного центра ФРУ Володимира Панченка.

Читати>>>

Наша думка
#ФРУ_наші

Чи дійсно період з 2001 по 2004 роки був на Закарпатті періодом ІНВЕСТИЦІЙНОГО ДИВА? Чи можна повторити інвестиційний феномен регіону? Чи все ж таки треба створювати нове інвестиційне диво, яке з часом трансформується в економічне диво?

На ці питання у своєму блозі відповідає Голова Федераціїї роботодавців Закарпаття Володимир Панов.

Детальніше>>>

ОПИТУВАННЯ

Нагадаємо, що триває опитування ІНДЕКС ВПЕВНЕНОСТІ БІЗНЕСУ

Шановні колеги, ваша думка як представників реального бізнесу - найважливіша складова такої оцінки!

Пройти опитування>>>

 

Наша думка

Загроза знищення галузі звірівництва. Ризики для країни

Вчора народні депутати успішно провалили включення до порядку денного сесії законопроекту № 10019 із досить неоднозначною назвою «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення...