Події (21.09-02.10.2020)

Події (21.09-02.10.2020)

Пропонуємо огляд насичених подіями двох останніх тижнів. Подій та заходів було багато, результатів роботи також. Коротко про все у традиційному дайджесті ФРУ.

#локалізації_бути! #підтримай_3739!

30 вересня відбулось урочисте відкриття цьогорічної міжнародної агропромислової виставки «АгроЕкспо -2020» у Кропивницькому. Разом із Міністром економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Ігорем Петрашком, оглянули експозиції виставки та провідні підприємства міста, під час прес-конференції обговорили законодавчі ініціативи щодо впровадження рівня локалізації виробництва при публічних закупівлях, результати дії програми підтримки вітчизняного сільгоспмашинобудування, а також подальші дії на підтримку вітчизняної промисловості.

Детальніше>>>

#ФРУ_у_ЗМІ

Телеканал ICTV у своєму сюжеті розглянув ініціативу локалізації виробництва у сфері машинобудування. Які на сьогодні є напрацювання, та за що саме виступають машинобудівники та депутати-ініціатори законодавчих ініціатив. Голова Ради Фру Дмитро Олійник прокоментував, який ефект для економіки України принесе прийняття постанови КМУ та відповідних законодавчих ініціатив.

Дивитись сюжет>>>

#ФРУ_у_ЗМІ

Дмитро Олійник у сюжеті телеканалу Інтер про те, чого прагнуть роботодавці у сфері підтримки вітчизняного машинобудування, та які кроки будуть робити на підтримку ініціатив запровадження критерію рівня локалізації виробництва при публічних закупівлях.

Дивитись сюжет>>>

Представники Федерації та галузевих організацій-членів ФРУ взяли участь у робочій зустрічі із заступником Міністра – Торговим представником України Тарасом Качкою з обговорення стану справ щодо переговорного процесу з укладення Угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною. Роботодавці висловили позицію щодо ризиків для українського бізнесу стосовно подальшого відкриття внутрішнього ринку України для турецького імпорту. Які саме аспекти найбільше непокоять бізнес, на чому наполягають роботодавці та яких домовленостей досягли під час зустрічі, читайте за посиланням>>>

29 вересня стартував національний фінал конкурсу професійної майстерності WORLDSKILLS UKRAINE, який відбуватиметься на різних локаціях України та триватиме до 13 жовтня.
Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник привітав учасників змагань та організаторів конкурсу із цією подією за підкреслив важливість конкурсу з точки зору популяризації виробничих професій та підготовки кваліфікованих кадрів для розвитку вітчизняної промисловості.

Детальніше>>>

#ФРУ_у_ЗМІ

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов прокоментував наміри Уряду України укласти довгостроковий контракт на закупівлю пожежно-рятувальної техніки з австрійським підприємством. До яких наслідків для економіки України та діяльності виробничих підприємств може привести таке рішення у сюжеті телеканалу ICTV.

Дивитись сюжет>>>

#Перемога

Одразу кілька законопроектів, на підтримку яких виступала Федерація були прийняті Верховною Радою.

ФРУ завжди виступала за відновлення програми «Пакунок малюка», яку цього літа замінили грошовою компенсацією, оскільки окрім важливої соціальної функції, цей проект має велике значення і для української економіки та роботи вітчизняних підприємств, задіяних у його наповненні.
І 30 вересня Верховна Рада ухвалила законопроект 3006а у другому читанні, та в цілому.

Детальніше>>>

Також 30 вересня Верховна рада прийняла законопроект №3014 «Про електронні комунікації». ФРУ вітає таке рішення законодавців, оскільки даний законопроект запроваджує сучасні світові стандарти ведення бізнесу та державного регулювання.

Детальніше>>>

Розстрочення сплати ПДВ на обладнання для власного виробництва нарешті запрацює.
Неодноразові звернення ФРУ до ДМСУ та Мінфіну з проханням вести зміни до Порядку надання розстрочення сплати ПДВ та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва, та ініціювати перед Кабінетом Міністрів України питання щодо якнайшвидшого прийняття таких змін нарешті увінчалися успіхом. КМУ прийняв постанову № 878 від 23.09.2020, якою узгоджені повноваження Державної митної служби України, що є правонаступником ДФС у відповідних питаннях.

Детальніше>>>

Роботодавці підтримують довгоочікуваний законопроект № 4065-1, який пропонує скасувати деякі податкові новації одіозного Закону № 466.

Законопроект № 4065-1, поданий народним депутатом Южаніною Н.П. та іншими народними депутатами, зареєстрований Веховною Радою 23 вересня 2020 р. Він містить норми, які зменшать тиск контролюючих органів на платників податків, який був впроваджений Законом №466.
Детальніше про ініціативи законопроекту читайте за посиланням>>>

Федерація роботодавців виступає за внесення змін у законопроект №3087-д Про Бюро економічної безпеки (БЕП) у частині чіткого визначення повноважень нового органу при розслідування економічних злочинів та усунення дублювання функцій БЕП та економічних підрозділів СБУ.

Детальніше>>>

Про інші пропозиції роботодавців до законопроекту читайте за посиланням>>>

#ФРУ_наші

30 вересня у Кропивницькому під час «АгроЕкспо-2020» відбулось засідання Асоціації «Украгромаш» за участі запрошених представників машинобудівних підприємств та інших об’єднань бізнесу. Присутні привітали нового голову Ради Асоціації Анатолія Гіршфельда.
Говорили про роботу держпрограми часткової компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки, про її позитивну практику та серйозні результати. Виставка стала їх наочною демонстрацією.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

25 вересня пройшли щорічні збори Української Асоціації Кераміки. У заході взяв участь Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов. Представники найбільших підприємств галузі обговорили динаміку ринку і можливості для розвитку українських виробництв. Приємно відзначити, що за підсумками першого півріччя поточного року 74% ринку кераміки України – це українське виробництво.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

Завод «Єврокар» 25 вересня приймав у себе Президента Україні під час його робочого візиту на Закарпаття. Голова Федерації автопрому України, член Президії Ради ФРУ Олег Боярин провів екскурсію виробничими потужностями підприємства та ознайомив з потенціалом локалізації виробництва автомобілів в Україні та інноваційними технологіями виробництва.
Під час зустрічі Президент доручив Мінекономрозвитку та Мінінфраструктури розробити стратегію розвитку автомобільної промисловості України спільно із представниками автомобільної промисловості України.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

У рамках зустрічі Президента України з топ-менеджерами та власниками провідних підприємств регіону, який проходить у форматі круглого столу та відкритого діалогу, Володимир Панов, голова Федерації роботодавців Закарпаття, у своєму виступі наголосив на можливості регіонального інвестиційного прориву, а також проблематиці, яка гальмує розвиток бізнесу у краї.

Детальніше>>>

Федерація роботодавців України стала майданчиком для обговорення проблем галузі теплопостачання. Під час всеукраїнського Форуму «Боргова криза на газовому ринку та шляхи стабілізації фінансово-господарської діяльності теплопостачальних та газопостачальних організацій перед початком опалювального сезону» майже 50 теплопостачальних підприємств одностайно підтримали, якнайшвидший розгляд та прийняття законопроекту №3800-1, який забезпечить вчасний початок опалювального сезону по всій країні.

Детальніше>>>

Вагонобудівники та трудові колективи вимагають від Уряду термінового прийняття Програми розвитку вітчизняного вагонобудування. Про це йшлося під час спільної прес-конференції керівників вагонобудівних підприємств, логістичних компаній і компаній перевізників, яка відбулась 24 вересня. Учасники наголосили на критичній ситуації, яка склалась у галузі в зв’язку із масовим ввезенням впродовж останніх кількох років надмірної кількості вживаних вагонів з Російської Федерації, та ризиками, які ця ситуація несе для галузі та для безпечності вантажних перевезень.

Що вимагають промисловці та який ефект матимуть прийняття і неприйняття запропонованих кроків по оновленню рухомого складу залізничних вагонів читайте за посиланням>>>

#ФРУ_наші #локалізації_бути! #підтримай_3739!

Продовжуємо інформувати про тих, хто підтримав збір підписів під відкритим зверненням до керівництва країни щодо підтримки локалізації виробництва в Україні при публічних закупівлях.

ПАО «НПП «Радій» підтримав відкрите звернення до Президента й Уряду щодо необхідності прийняття законопроекту №3739 та відповідної постанови КМУ. Адже забезпечення максимально можливого рівня локалізації виробництва у перспективі здатне повністю змінити вітчизняне машинобудування

Детальніше>>>

Компанія «ВЕЛМАШ-УКРАЇНА» звертається до Президента України, Голови ВРУ та Прем'єр-Міністра України з вимогою підтримати законопроект №3739 та відповідний проект Постанови КМУ

Детальніше>>>

#ФРУ_наші #локалізації_бути! #підтримай_3739!

Голова Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців Борис Райков - про ключові проблеми промисловості у регіоні та як може змінити ситуацію наша ініціативу щодо локалізації в Україні виробництва продукції машинобудування при держзакупівлях.

Дивитись відео>>>

#ФРУ_наші #локалізації_бути! #підтримай_3739!

Чому простоюють цехи Черкаського Богдана?
Директор ДП «Автоскладальний завод №2» ПАТ «АК «Богдан Моторс» Олександр Шевель про ситуацію на підприємстві та підтримку законопроекту № 3739.

Дивитись відео>>>

#ФРУ_наші

Модельний ряд вантажних вагонів ПАТ «КВБЗ» поповнився двома новими розробками інженерів заводу. 10 вересня їх схвалила міжвідомча комісія.

Детальніше>>>

Наша думка

Товарні позики – отрута для внутрішньої економіки!
Член Ради ФРУ, СЕО "ПК "ПОЖМАШИНА", Олег Авер’янов у своєму блозі на прикладі планів Уряду щодо довгострокового контракту на закупівлю пожежно-рятувальних машин австрійського виробництва, говорить негативні наслідки для економіки України, що криються у товарних кредитах на закупівлю імпортної складної техніки, яку здатні виробляти вітчизняні підприємства,

Читати>>>

ФРУ приєдналась до розвитку культури донорства в Україні та розробки ефективних лікарських засобів по лікуванню COVID-19. Працівники Федерації не тільки підтримали ініціативу, а й стали донорами плазми крові.

Детальніше про ініціативу>>>

До 13 жовтня триває фінальна частина конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine, який був перенесений через пандемію COVID-19. Змагання проходять на 5 локаціях України. До цього часу пройшли конкурсні змагання за такими кваліфікаціями:

  • електромонтажні роботи
  • токарні роботи
  • слюсарні роботи

Про подальший перебіг конкурсу та його результати згодом.

ОПИТУВАННЯ

«Оновлення Угоди про асоціацію УКРАЇНА – ЄС»

Федерація роботодавців України співпрацює з Урядом щодо визначення параметрів оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і формування консолідованої позиції української сторони на переговорах з Європейським Союзом. З метою підготовки консолідованої позиції та винесення її на розгляд Уряду ФРУ проводить відповідне опитування.

Детальніше про опитування>>>

Пройти опитування>>> 

Наша думка

Неконтролируемый импорт автохлама фактически уничтожил рынок новых автомобилей

Член Президии Совета ФРУ, Заместитель Председателя Наблюдательного совета «Еврокар», Глава Федерации автопрома Украины и инициатор создания Закарпатской автокластерной инициативы в Украине Олег...