Дайджест (17.02-01.03.2021)

Дайджест (17.02-01.03.2021)

Традиційний огляд наших нещодавніх подій

У Федерації відбувся круглий стіл на тему: «Як повернути конкуренцію та якість у «ковідні» закупівлі?». Представники ФРУ, вітчизняних виробників ЗІЗ Мінекономіки, ДП «Медзакупівлі», РНБОУ, громадської спілки «Біомедзахист» обговорювали болючі питання : чому Україна досі закуповує засоби захисту від COVID-19 сумнівної якості, наші хворі та медики гинуть, а вітчизняні виробники втрачають роботу?

Більше про проблематику та пропозиції учасників зустрічі щодо того, як змінити ситуацію, за посиланням>>>

Голова Ради ФРУ. Дмитро Олійник під час виступу на конференції «Бізнес-ризики 2021» зазначив, що сьогодні, на жаль, немає комплексного підходу до економічного розвитку держави. Ситуацію ускладнює ряд ризиків. Як наслідок, у бізнеса відсутня впевненість у можливості розвитку та с творення робочих місць.
Аби змінити ситуацію державі необхідно провадити послідовну політику щодо розвитку внутрішнього ринку, зокрема, шляхом збільшення попиту з боку держави через механізм державних закупівель на товари та послуги вироблені в Україні – і це лише один із механізмів.

Детальніше>>>

Взяли участь у нараді щодо процедур закупівель для проектів, які фінансуються за кошти Європейського інвестиційного банку. Під час дискусії гендиректор ФРУ Руслан Іллічов зазначив, що Федерація вже не раз акцентувала увагу представників місцевої влади на тому, що Європейська інституція з дотриманням норм міжнародного і українського законодавства надає можливість українським замовникам скористатись 15% різницею на місцеву складову, стимулюючи збільшення кількості робочих місць, виробництва, і надходжень до бюджетів різних рівнів. Представники ЄІБ підтвердили, що покупець може встановлювати 15% різницю при пільговому тарифі для товарів, які вироблені чи створені у країні (містять мінімум 30 % місцевого готового продукту).

Детальніше>>>

ФРУ занепокоєна процесами, що відбуваються на ринку нафтопродуктів, зокрема, тінізацією цього ринку. Ще у 2018 році Федерація ініціювала боротьбу з нелегальними АЗС. На жаль, їх робота до цього часу повністю не припинена.

Тому ФРУ звернулася до ДПС України і закликала керівництво служби посприяти у вирішенні цієї проблеми, зокрема створити спеціальний Координаційний центр з детінізації ринку нафтопродуктів із залученням до нього представників контролюючих, правоохоронних та інших зацікавлених органів державної влади.

Та до Мінекономіки з проханням провести нараду з комплексного обговорення проблемних питань функціонування тіньового ринку нафтопродуктів із залученням органів державної влади, до компетенції яких належить вирішення даного питання, з метою узгодження шляхів їх вирішення.

Детальніше>>>

Федерація взяла участь у зустрічі керівництва Державної митної служби на чолі з головою Павлом Рябікіним з представниками провідних бізнес-об’єднань України. Були обговорені важливі для представників бізнесу питання: застосування розстрочення ПДВ при імпорті складного обладнання, боротьба із незаконним ввезенням в Україну нафтопродуктів, а також перспективи отримання суб’єктами ЗЕД статусу авторизованого економічного оператора.

Детальніше>>>

Федерація роботодавців підтримує ініціативу ДФС з напрацювання нових методів боротьби з тіньовим ринком алкоголю та інших підакцизних товарів, що сприятиме здоровій конкуренції на відповідних ринках. Про це, зокрема, йшлося під час робочої зустрічі керівництва Державної фіскальної служби України на чолі з Головою служби Вадимом Мельником з представниками провідних бізнес-об’єднань.

Детальніше>>>

ФРУ вітає рішення Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики щодо поступового підвищення ставки акцизного податку на ТВЕН. Перегляд ставки дозволить змінити абсолютно незбалансоване рішення про зростання акцизу на такі тютюновмісні вироби на 320% у 2021 році, яке було передбачено законом № 466.

Детальніше>>>

Федерація роботодавців стурбована перспективою з 01 квітня поточного року зростання тарифу на передачу електроенергії, адже враховуючи складну економічну та соціальну ситуацію в Україні вітчизняний бізнес не витримає додаткового навантаження.

Занепокоєння викликав проект Постанови, який НКРЕКП розмістила для громадського обговорення. Постановою пропонується збільшити тариф на послуги з передачі електричної енергії ПрАТ «НЕК «Укренерго» з 293,93 грн/МВт∙год до 316,08 грн/МВт∙год.

Детальніше>>>

Аналіз ситуації з вартістю електричної енергії на РДН протягом останнього тижня зими показав, що не було досягнуто екстремумів, а середньозважена ціна електроенергії перевищувала 1 600 грн/МВт*год 4 із 7 днів тижня.

Детальніше>>>

Для порівняння один із днів попереднього тижня, а саме 22 лютого, відзначився найнижчою середньозваженою ціною – 1309,07 грн/МВт*год. Окрім того цей тиждень показав і найвищий у цьому році заявлений обсяг купівлі електроенергії 111989,4 МВт*год та фактичний обсяг купівлі/продажу - 110537,4 МВт*год. Це відбулося 16.02.2021.

Детальніше>>>

#локалізації_бути! #підтримай_3739!

І про нашу пріоритетну ініціативу – локалізацію виробництва.

Наша думка

«Здійснити модернізацію Укрзалізниці можливо лише за підтримки держави та активної участі вітчизняних виробників», – впевнений Голова Ради ФРУ, Дмитро Олійник.

Модернізація УЗ через будівництво вагонів, локомотивів може дати величезний мультиплікаційний ефект для економіки України. Адже у випадку Укрзалізниці мультиплікатор дуже високий – 6-8. 1200 компаній сьогодні в Україні прямо чи опосередковано готові виробляти продукцію та надавати послуги для інфраструктури, для УЗ.

Тож закликав до створення виробничої кооперації із вітчизняними виробниками та обов’язкового їх залучення у ланцюг виробництва.

Читати>>>

Наша думка

Під час Всеукраїнського форуму «Україна-30» член Президії Ради ФРУ, Голова Наглядової ради – Президент ПАТ «КВБЗ», Володимир Приходько окреслив, які результати отримає економіка України, якщо у модернізації Укрзалізниці максимально використати потужності української промисловості.

Читати більше>>>

У своєму блозі Володимир Приходько проаналізував, скільки втрачають українські міста на закупівлі імпортної комунальної техніки: приховані витрати, втрата замовлень для підприємств місцевих громад, а відповідно втрата робочих місць та зменшення податкових надходжень до місцевих бюджетів.

Детальніше>>>

#локалізації_бути! #підтримай_3739!

В Україні немає підтримки вітчизняного виробника, щоб можна було надавати їм пріоритет на рівні держави. Саме тому необхідно вдосконалювати законодавство для захисту внутрішніх інвестицій, що наразі не робиться. Про це в ефірі телеканалу Рада розповів народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

Детальніше>>>

#локалізації_бути! #підтримай_3739!

Під час засідання Погоджувальної ради ВРУ співавтор законопроекту про локалізацію №3739 Юрій Бойко закликав до його якнайшвидшого прийняття. Трудова міграція з України набрала загрозливих обертів, зазначив він. І країна не може втратити шанс створити 62 тисячі нових робочих місць та зберегти 200 тисяч існуючих, який дає ця ініціатива.

Дивитись>>>

#локалізації_бути! #підтримай_3739!

«Ми боремося у Парламенті, щоб проголосувати за локалізацію. Зрозуміло, що потрібно вести переговори на цю тему з Європейським Союзом, але потрібно це робити виходячи із патріотизму. Можна вставити критерій переваги для локального виробника під час публічних закупівель. І це законно», - Міністр розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Ігор Ростиславович Петрашко.

Детальніше>>>

#ФРУ_у_ЗМІ

Питання перспективи модернізації УЗ та можливих шляхів реалізації такої програми досліджували журналісти телеканалу ICTV.

«Якщо велику модернізацію Укрзалізниці робити за рахунок локалізації виробництва в Україні, то вона матиме кумулятивний ефект», – в ефірі програми Факти прокоментував ситуацію Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов

Дивитись сюжет>>>

До інших подій:

Наша думка

«Лед тронулся».

Директор Аналітичного центру ФРУ, Володимир Панченко у своєму блозі проаналізував ситуацію, що склалась у законодавчому полі навколо індустріальних парків. Б’є рекорди кількість законопроектів, які були зареєстровані у ВРУ та рекомендовані профільним комітетом для розгляду. Якщо ситуація розвиватиметься і законопроекти будуть прийняті, з’являється шанс, що індустріальні парки в Україні запрацюють, а промисловість отримає новий шанс на розвиток.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

Власник компанії «Варіант Агро Буд» Данііл Шуфані в інтерв’ю виданню Латіфундіст розповів яким був 2020 рік для компанії, що вдалося реалізувати, та що у планах компанії на поточний рік.

Читати інтерв’ю>>>

#ФРУ_наші

З турботою про екологію.

Абсолютно вся лінійка пристінних холодильних вітрин COOLJET GL від Modern Expo тепер працює на базі екологічного холодоагенту R290 Propane, озоноруйнівний потенціал якого (ODP) рівний абсолютному нулю.

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

Роботодавці продовжують інвестувати в навчання.

ІНТЕРПАЙП в партнерстві з Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради відкрив сучасну лабораторію мехатроніки в КЗО «Гімназія 3» ДМР, м. Дніпро

Детальніше>>>

#ChooseToChallenge #SkilledWomen #WorldSkills #IWD2021

Напередодні Міжнародного жіночого дня Федерація роботодавців України підтримує всесвітній флешмоб #WorldSkillsInternational – Прагнення до рівності – це відповідальність кожного. Приєднуйтеся!

Детальніше>>>

 

Наша думка

Як виживає бізнес в умовах карантину?

Скільки «коштуватиме» боротьба з коронавірусом волинському і українському бізнесу, як можна пом’якшити його негативні впливи на суб’єктів господарювання, чи можна запобігти стрімкому росту...