Ринок рідин для електронних сигарет в Україні потребує детінізації - дослідження Аналітичного центру ФРУ

Аналітичний центр ФРУ провів дослідження ринку рідин для електронних сигарет, питань акцизного оподаткування цієї продукції, та необхідних кроків з його детінізації.
На основі аналізу офіційних даних, результатів соціологічних досліджень оцінок та власних розрахунків експерти ФРУ дійшли висновку, що ринок рідин для електронних сигарет в Україні перебуває переважно в тіні.

При цьому легальна частка ринку, яка забезпечується вітчизняними виробниками, за експертними оцінками складає близько 21%.

Враховуючи зростання популярності електронних сигарет як альтернативи традиційним сигаретам, очевидно високий рівень «тіні» на цьому ринку, відсутність надійних статистичних та інших офіційних даних щодо обсягів та структури згаданого ринку, важливим завданням органів влади разом з легальними учасниками ринку є подальше удосконалення законодавства з питань оподаткування та забезпечення належного контролю за цим ринком, в тому числі щодо рівних умов роботи на ньому всіх учасників, скорочення тіньового обігу.

З матеріалами дослідження Аналітичного центру ФРУ щодо ринку рідин для електронних сигарет можна ознайомитись тут.

Завантажити дослідження

e smoke 2021