Промисловці проти НБУ

Представники бізнесу, державні посадовці та експерти під час "Батлу Думок" 16 липня 2019 р. говорили про те, що відбувається у кредитно-грошовій політиці держави, чому вона, на переконання вітчизняних виробників, сприяє зростанню трудової міграції та занепаду реального сектору української економіки.

Промисловці стверджують: Національний банк України вбиває український бізнес.

Боротьба з інфляцією для держрегулятора важливіша за економічне зростання та боротьбу з безробіттям. Облікова ставка Нацбанку - 17,5%, інфляція – 9%. Такий розрив робить неможливим розвиток економіки, заморожує кредитування промислового сектору.

Опитування ФРУ показало, що понад 75 відсотків респондентів не готові інвестувати в економіку України за існуючих умов, при цьому 60 відсотків опитаних готові інвестувати в інші країни.

Інвестори вкладають гроші в наші боргові цінні папери. Не в економіку, не в створення нових робочих місць. У звичайні фінансові спекуляції. Більше того, Мінфін заохочує здійснювати такі спекуляції іноземних інвесторів, які в майбутньому можуть виступить ще одним фактором дестабілізації.

На сьогодні загальна сума вкладень НБУ та банків у ОВДП становить 772 млрд грн! З них 62 млрд знаходяться в руках нерезидентів і ці обсяги стрімко зростають. Це – величезні кошти і спрямування хоча б їх частини на кредитування підприємств суттєво збільшило б ВВП та допомогло створити нові робочі місця.

При цьому побороти інфляцію за 3 роки НБУ так і не зміг, але продовжує свою деструктивну політику.

Роботодавці розповілии, який вихід із ситуації вони бачать та сформулювали свої вимоги до влади з тим, щоб змінити ситуацію.