Дмитро Олійник закликав до перезавантаження роботи НТСЕР

Сьогодні під час засідання Уряду Голова Ради Федерації Дмитро Олійник наголосив на існуванні великого ризику для української економіки. 
"Так, на 25 відсотків зросла середня заробітна плата в Україні за рік. Але ж наша економіка зростає набагато меншими темпами. 2,8 відсотки показує статистика.
Ми, представники бізнесу, розуміємо свою відповідальність перед працівниками і підвищуємо та плануємо і надалі підвищувати заробітну плату. Але наші можливості обмежуються низьким зростанням економіки та продуктивності праці.
Водночас, Україна постійно відчуває вкрай високий рівень конкуренції за трудовий потенціал з боку країн-сусідів, - зазначив він - В ЄС надзвичайно швидко змінюється законодавство щодо трудової міграції. 
У Німеччині коаліція досягла компромісу в питанні трудової міграції з третіх країн. Найближчим часом буде прийнятій закон, відповідно до якого лібералізуються умови працевлаштування трудових мігрантів. Робочу візу видаватимуть на півроку без запрошень. І вже на місці в Німеччині люди зможуть вибрати собі роботодавця й приступити до роботи. 
У Польщі бачать реальну загрозу переїзду український трудових мігрантів до інших країн ЄС. Тож Уряд вже встиг підготувати два нових проекти, які допоможуть переконати українців залишитись саме у Польщі.
Аналогічні заходи з лібералізації трудової міграції наразі запроваджують Чехія, Угорщина та практично всі наші країни-сусіди.
Це надзвичайно великий виклик для України.
Водночас, 5 квітня під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання НТСЕР, на якому було прийнято декілька важливих з точки зору збереження та розвитку трудового потенціалу рішень. 
На жаль, до сьогоднішнього дня ці рішення не імплементовані і НТСЕР з 5 квітня не збиралася.
Тому звернувся до Прем'єра з проханням сприяти перезавантаженню роботи Нацради, зокрема, відповідної ротації головуючого, яка передбачена законодавством і регламентом. Роботодавці та профспілки, згідно Меморандуму, який ми підписали 20 листопаду, готові зробити все для того, щоб НТСЕР відповідала на актуальні виклики часу. Адже вона є тим майданчиком, на якому влада, роботодавці та профспілки можуть провести професійну дискусію, спільно знайти відповідь на найгостріші питання. І, як результат, найближчим часом підписати нову Генеральну Угоду. 
Павло Розенко підтримав сторону роботодавців щодо необхідності осучаснити та оновити склад Національної тристоронньої соціально-економічної ради. І зазначив, що, в першу чергу, це стосується центральних органів виконавчої влади. Кожен міністр має звернути увагу на те, хто сьогодні представляє те чи інше міністерство у складі НТСЕР. Тому є прохання зафіксувати дане доручення з тим, щоб оновили урядову частину та ввели туди людей, які дійсно готові працювати. Адже ризики для сектору праці України продовжують зростати. 
Нашу стурбованість щодо питання трудового потенціалу поділяє і Перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив на тому, що це дуже серйозні та глобальні виклики. Та пообіцяв, що вже найближчим часом під його головуванням буде проведено відповідну нараду з цього питання".