Верховна Рада продовжила дію низки фіскальних полегшень на період карантину та після нього

Верховна Рада продовжила дію низки фіскальних полегшень на період карантину та після нього

Верховна Рада сьогодні, 13 травня, ухвалила у другому читанні законопроект №3329-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України з приводу додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

«За» документ проголосували 333 депутати.

Нагадаємо, ФРУ зверталася до Уряду з низкою пропозицій щодо податкових змін з метою полегшення ведення бізнесу під час карантину та після закінчення, частина з них були враховані. Сподіваємось на плідну співпрацю і в майбутньому.

Тож до другого читання до закону було внесено наступні зміни:

1. До 30 червня звільняються від:

  • оподаткування ПДФО 300% доплати медикам (але без втрат для місцевих бюджетів);
  • ПДФО і військового збору допомога щодо часткового безробіття.

2. З березня до останнього календарного дня місяця, в якому завершиться карантин, звільняються від сплати ЄСВ ФОПи на єдиному податку, самозайняті особи (нотаріуси, адвокати тощо) та члени фермерських господарств.

3. У 2020 році органам місцевого самоврядування надано право приймати рішення про зменшення раніше встановлених ставок плати за землю, та/або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

4. Подовжено до останнього календарного дня місяця, в якому завершиться карантин, строки подання скарг для адміністративного оскарження рішень/дій податкової служби.

5. Продовжено до кінця карантину зупиняється перебіг строків відповідно до ПКУ надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

6. З 1 березня до кінця дії карантину не застосовуються штрафні санкції за порушення за:

  • несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачою сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності.

7. Зменшено вимогу до статутного капіталу компанії, яка планує отримати банківську ліцензію з 500 млн. грн. до 200 млн. грн.

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019