Верховна Рада підтримала за основу законопроекти 3476 і 3477

Верховна Рада підтримала за основу законопроекти 3476 і 3477

Сьогодні під час засідання Верховна Рада України підтримала за основу законопроекти 3476 і 3477 про стимулювання виробництва електротранспорту в Україні. «За» законопроекти проголосували відповідно 316 та 308 народних депутатів.

Головна мета законопроектів - створення сприятливих умов для залучення інвестицій у виробництво електромобілів, зарядних пристроїв, комплектуючих виробів до них, а також стимулювання попиту на автобуси, легкові та вантажні автомобілі, оснащених виключно електричними двигунами.

Маємо великі можливості стати виробничою площадкою глобальних світових автоконцернів і розвивати національне виробництво автомобілів разом з ними.

У країни щонайменше дві конкурентні переваги – вигідне логістичне розташування і конкурентоспроможні кваліфіковані трудові ресурси.

Нагадаємо, вітчизняні підприємства - виробники трамваїв, автобусів, тролейбусів, автомобілів – учасники Федерації закликали законодавців підтримати прийняття у першому читанні зазначених законопроектів з доопрацюванням з урахуванням пропозицій ФРУ.

Федерація запропонувала надати преференції також і для виробництва трамваїв, тролейбусів, яке зараз знаходиться у складному стані через імпорт аналогічного транспорту іноземного виробництва за цінами, які можна вважати демпінговими, завдяки отриманих субсидій від своїх держав.

Також перелік товарів, що ввозяться на митну територію України для власного виробництва транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами пропонується доповнити кузовів, які використовуються для виробництва електромобілів.

Рішенням Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики 09.07 2020 пропозицію Федерації враховано для підготовки законопроекту до другого читання

Сподіваємося, що до другого читання законопроекти будуть підготовлені дуже швидко.

Дякуємо всім, хто підтримав важливу ініціативу!

Голосування електротранспорт 1

Останні новини

Черкаський форум роботодавців підтримав законопроект про локалізацію

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019