Sayenko Kharenko стала стратегічним юридичним радником ФРУ

Sayenko Kharenko стала стратегічним юридичним радником ФРУ

Країни світу дедалі активніше захищають свої ринки, практика застосування протекціоністських заходів зростає. Тож українські виробники потребують впровадження комплексної стратегії торгівельного захисту внутрішнього ринку від імпорту в Україну, а також на експортних ринках, переконані у ФРУ.

Для впровадження стратегії Федерації потрібен стратегічний партнер, який в змозі здійснювати юридичну фахову підтримку ФРУ та її членів з широкого кола питань торгівельного права, в тому числі міжнародного.

Таким стратегічним партнером та генеральним юридичним радником Федерації стала юридична фірма Sayenko Kharenko – визнаний експерт у цій сфері.

Сьогодні сторони підписали Меморандум про партнерство та співробітництво.

«Якщо тенденції застосування обмежувальних заходів щодо імпорту триватимуть, період із жовтня 2019 по жовтень 2020 року стане рекордним у світі за вартістю імпорту під обмежувальними заходами. Український бізнес зіштовхується з масою обмежень. Саме тому ми створили у ФРУ підкомітет торгівельного захисту національного товаровиробника та конкурентної політики у складі Комітету з підтримки експорту та говоримо про необхідність стратегії торговельного захисту», – зазначив гендиректор Федерації Руслан Іллічов.

«Ініціатива щодо підготовки та впровадження комплексної стратегії захисту національного товаровиробника як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках є надзвичайно важливою для України і повністю відповідає останнім світовим реаліям. Ми пишаємося тим, що стали стратегічним юридичним радником Федерації роботодавців України в контексті зазначеної ініціативи. Сподіваємося, що наш унікальний для України досвід у сфері міжнародної торгівлі буде корисним для української економіки», – переконаний партнер Sayenko Kharenko Володимир Саєнко.

Sayenko Kharenko надаватиме ФРУ консультативну підтримку з приводу того, чи відповідає зазначена стратегія праву СОТ та іншим міжнародним договорам України у сфері торгівлі.

S Kh 1

Спільно працюватимемо над умовами угод щодо зон вільної торгівлі, опрацьовуватимемо перегляд Угоди про асоціацію з ЄС з точки зору інтересів вітчизняного бізнесу. Крім того, дуже важливо закріпити у законодавстві порядок взаємодії бізнесу і держави при проведенні переговорів щодо будь-яких подальших двосторонніх/багатосторонніх договорів про вільну торгівлю, в тому числі передбачати механізм, коли саме бізнес визначає «червоні лінії» з економічних питань.

Не можна повторювати колишні економічні помилки. Яскравий приклад – Україна вступила в СОТ на невигідних умовах по багатьох товарних позиціях:

▶️ Україна встановила для себе одні з найнижчих у світі зв’язаних ставок імпортних тарифів,

▶️ імпортні мита на багато товарів, виробники яких в Україні є історично сильними (наприклад, металургія і хімія), були практично обнулені

▶️ не були зроблені необхідні кроки для розвитку саме несировинної економіки – Україна зняла практично всі обмеження щодо експорту сировини;

▶️ не було зроблено жодних застережень при приєднанні до Глобальної угоди про закупівлі (GPA). В результаті наші публічні закупівлі безпрецедентно відкриті для всіх країн світу тощо.

Тож ще одним важливим напрямком роботи має бути перегляд відповідних зобов’язань.

Також зараз країни-члени СОТ стали частіше вдаватися до заходів торговельного захисту, навіть таких нетипових, як компенсаційні та захисні. Вони починають застосовувати різні «хитрощі» при проведенні розслідувань з метою подальшого застосування більш високих мит.

Тож маємо ухвалювати закони у сфері торговельного захисту, які би передбачали передові підходи, аналогічні підходам інших членів СОТ, таких як ЄС, США.

Останні новини

Черкаський форум роботодавців підтримав законопроект про локалізацію

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019