Роботодавці вимагатимуть винести питання обговорення проекту бюджету-2021 на офіційне засідання НТСЕР

Роботодавці вимагатимуть винести питання обговорення проекту бюджету-2021 на офіційне засідання НТСЕР

В Міністерстві фінансів України в рамках здійснення соціального діалогу відбулася зустріч представників Міністерства фінансів України, СПО сторони роботодавців на національному рівні та СПО репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Зустріч була присвячена обговоренню проекту Державного бюджету України на 2021 рік.

На жаль, ані сам проект, ані навіть основні його положення Міністерством фінансів на зустрічі представлені не були.

Більше того, заступник міністра фінансів Роман Єромиличев, під головуванням якого відбулася зустріч не спромігся відповісти на жодне з питань, які задавали представники роботодавців. Серед яких зокрема були такі:

  1. чи наявні в проекті Державного бюджету програми підтримки вітчизняної промисловості?
  2. чи планується припинити нарощування гарантованого державою боргу, який за своєю суттю є набором товарних кредитів, які знищують промисловість і робочі місця в Україні?
  3. чи продовжить дію у наступному році програма допомоги по частковому безробіттю, яка у поточному році значної мірою стримувала масове безробіття?
  4. чи передбачено у проекті 2 млрд грн. для Експортно-кредитного агентства – з метою старту його фактичної роботи з підтримки українського несировинного експорту тощо…

Склалося враження, що зустріч збиралася виключно з декоративною метою – відзвітувати про дискусію с соціальними партнерами, якою насправді не відбулося.

Найближчим часом ми будемо вимагати винесення питання обговорення проекту бюджету на офіційне засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Вважаємо, що в умовах економічної кризи та поширення COVID-19, прогнозований рівень державних коштів на боротьбу з пандемією та на загальну підтримку бізнесу та економіки повинен бути більшим. Тому будемо це питання контролювати.

Останні новини

Черкаський форум роботодавців підтримав законопроект про локалізацію

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019