Роботодавці підтримують мораторій на банкрутство під час карантину

Роботодавці підтримують мораторій на банкрутство під час карантину

Процедури банкрутства повинні враховувати обмеження для бізнесу під час карантину

Федерація роботодавців звернулась до Комітету з питань економічного розвитку та Голови Верховної Ради з пропозицією прискорити розгляд і прийняття проекту законопроекту № 3322.

У період здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), внаслідок погіршення платоспроможності для багатьох компаній значно зросли ризики опиниться під загрозою банкрутства.

На додаток до вже прийнятих Урядом та парламентом заходів з підтримки бізнесу, необхідно передбачити превентивні та компенсаторні механізми, які дозволять бізнесу отримати час і можливість для відновлення платоспроможності.

Саме на це спрямований проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 10.04.2020 № 3322.

Прийняття законопроекту дозволить створити умови:
  • унеможливлення масового банкрутства компаній;
  • уникнення ситуацій зловживань з боку кредиторів;
  • встановити обґрунтовані терміни процедур, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства, з урахуванням обмежувальних заходів, запроваджених Урядом;
  • розширити інструментарій взаємодії кредиторів і боржників з урахуванням дистанційних форм роботи;
  • уникнути надмірного фінансового навантаження на боржників.

Роботодавці переконані, що невідкладний розгляд і прийняття законопроекту сприятиме забезпеченню умов збереження зайнятості і швидкому відновленню економіки вже у 2020 році.

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019