ФРУ підтримує прийняття законопроекту щодо реструктуризації заборгованості підприємств ТКЕ перед газовими компаніями

ФРУ підтримує прийняття законопроекту щодо реструктуризації заборгованості підприємств ТКЕ перед газовими компаніями

Федерація роботодавців України підтримує прийняття законопроекту 3800-1 «Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» та інших законів щодо забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

Цей законопроект має стати одним із механізмів вирішення багаторічних проблем у галузі теплопостачання та першим кроком для неповернення наступного року до питань: «Чи почнеться опалювальний сезон в Україні вчасно та якої якості надаватимуться послуги з теплопостачання?».

Основними проблемами галузі теплопостачання є:
  • відсутність економічно обґрунтованих тарифів на послуги, а також їх коригування виключно на енергетичну (газову) складову;
  • заборгованість населення за послуги ЖКП (станом на 1 липня 2020 року близько 22 млрд грн. за послуги з теплопостачання та постачання гарячої води та біля 5 млрд грн. за послуги з водопостачання та водовідведення);
  • зарахування НАК «Нафтогаз України» коштів, сплачених підприємствами теплоенергетики за поточне споживання природного газу, в погашення боргів попередніх періодів.

Ці та ряд інших проблем, що виникли через нормативне регулювання роботи галузі, спричинили накопичення підприємствами ТКЕ боргів перед підприємствами газової галузі.

Станом на 1 серпня 2020 року загальний борг теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ становить близько 35 млрд грн, з урахуванням пені та штрафних санкції. Окрім того, 18,7 млрд грн із цього загального боргу становить заборгованість утворена після 1 липня 2016 року, що не підлягає реструктуризації та є об’єктом для нарахування штрафних санкцій.

За таких умов на рахунки постачальників теплової енергії накладаються арешти, не виділяються номінації на постачання природного газу, тим самим, блокується безаварійне та стабільне проходження опалювального сезону.

За інформацією підприємств ТКЕ, регулювання яких здійснювалося державою, у серпні 2020 р. за поданням НАК «Нафтогаз України», Державною виконавчою службою Міністерства юстиції України, накладено арешти та проводиться списання на користь НАК «Нафтогаз України», коштів з усіх поточних рахунків, у тому числі захищених Законами України, цілої низки підприємств теплопостачання, що призводить в умовах введеного в державі карантину у звꞌязку з епідемією «COVID-19», до невиплати заробітної плати тисячам працівникам зазначених підприємств, позбавляючи їх можливості захистити себе та своїх рідних від небезпечної хвороби. Такий стан справ характерний на сьогодні для більшості підприємств теплопостачання України.

Тобто прийняття законопроекту № 3800-1 дозволить частково вирішити найгостріші, на цей час, питання щодо реструктуризації заборгованості підприємств ТКЕ перед газовими компаніями.

Останні новини

Черкаський форум роботодавців підтримав законопроект про локалізацію

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019