Ми поступово повертаємося до звичного ритму життя: виходимо на роботу, спілкуємося з колегами, бізнес партнерами, друзями, родинами.

Але і в цій ситуації, про небезпеку спричинену COVID-19 забувати не варто.

Наша позиція щодо так званого "податкового закону "1210" набуває дедалі гучнішого розголосу. Дякуємо Олексію Давиденко за підтримку та аргументований виступ у прямому ефірі.

Представники Федерації роботодавців України взяли участь у нараді з питань напрацювання законодавчих ініціатив щодо вдосконалення податкового законодавства у зв’язку з набуттям чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 № 466 (Закон №466), яка відбулася 28 травня в Офісі Президента України.

Федерація роботодавців України обурена тим, що з чотиримісячною затримкою Президент України все ж таки підписав Закон України №466-ІХ на базі скандального законопроекту №1210.

Норми цього скандального законопроекту викликали різку критику різних стейкхолдерів, а в процесі його доопрацювання допущено численні порушення Регламенту Верховної Ради.

СПО роботодавців закликає врахувати пропозиції, які сприятимуть усуненню надмірної зарегульованості діючої процедури надання допомоги по частковому безробіттю, полегшенню в адмініструванні та наданні документів, виходячи з практики взаємодії роботодавців та центрів зайнятості за попередні періоди дії Закону України «Про зайнятість населення», у т.ч. на час карантину.

З відповідним листом роботодавці звернулися до Голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової, якою зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) (р.№ 3486).

Основні проблеми, які необхідно врегулювати:
  • поширити спрощений механізм отримання допомоги на суб’єктів великого підприємництва).
  • звільнити від оподаткування (ПДФО та військового збору) розмір допомоги, що надається не за спрощеним механізмом (ст.47 Закону).

Змінами до Закону від 13.05 звільнено від оподаткування розмір допомоги для МСБ за спрощеним механізмом на період карантину.

  •  врегулювати питання надання допомоги роботодавцям, що оголосили простій виробництва або окремих дільниць, підрозділів і оплачують 2/3 окладу (тарифної ставки).

Наразі ДСЗ відмовляють в отриманні допомоги роботодавцям, які оголосили простій виробництва або окремих дільниць, підрозділів. Сьогодні таких роботодавців більшість, вони зберігають робочі місця, виплачуючи 2/3 окладу (тарифної ставки), не відправляючи працівників у відпустки без збереження заробітної плати і не звільняючи їх, при цьому розраховуючи на компенсацію від держави.

  • виключити необхідність подання роботодавцем повідомлення про можливе зупинення виробництва до ДСЗ.

Оскільки зупинення (скорочення) виробництва має тривати не менше трьох місяців важко спрогнозувати час надання такого повідомлення. Окрім того, таке повідомлення не несе жодного нормативного навантаження. Також роботодавці, які зупинили виробництво у зв’язку з карантином, позбавлені права на отримання цієї допомоги через необхідність подання повідомлення перед настанням цих обставин, про які вони не могли знати заздалегідь.

  •  виключити обов’язок роботодавця не здійснювати звільнення працівників за їх ініціативою протягом півроку з дня отримання допомоги.

За чисельними зверненнями роботодавців саме цей пункт знеохочує роботодавців звертатись за отриманням допомоги, оскільки прогарантувати неможливість звільнення за п.1 ст.36 КЗпП України протягом півроку роботодавець не зможе. Це підстава звільнення за ініціативою працівника, його конституційне право на працю, у т.ч. на звільнення. Наслідком відмови роботодавця у звільненні за цією підставою буде оскарження його дій до Держпраці з накладенням штрафних санкцій або до суду. У разі звільнення – уся отримана сума домопоги підлягатиме поверненню.

Уряд розпочав фінансування бюджетної програми “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” у 2020 році за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

6 травня 2020 року з ініціативи Федерації роботодавців України було проведено онлайн круглий стіл, темою обговорення якого став проект виробництва електровозів в Україні зі ступенем локалізації понад 50%.

19 травня Національний регулятор у сфері зв’язку - НКРЗІ – ухвалив рішення знизити розрахункові такси за термінацію трафіку на мережі операторів мобільного зв’язку відразу на 30% – до 8 копійок/хвилина.

Більше новин

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019