Події тижня (28.04-03.05.2020)

Події тижня (28.04-03.05.2020)

Під час зустрічі з Міністром економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства Ігорем Петрашком керівництво ФРУ вкотре наголосило на необхідності активної промислової політики з метою подолання кризових явищ в економіці України. Зокрема, на прикладі окремих секторів економіки продемонстрували якого ефекту можна досягти за умови фокусу публічних закупівель на підприємствах, які мають значну локалізацію виробництва в Україні.
Детальніше>>>

Закликали народних депутатів – членів Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відкликати проект Закону № 2683 «Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення». Роботодавці розуміють важливість питання пенсійного забезпечення, але разом із тим вважають запропоновану модель вкрай ризикованою з огляду на дуже неоднозначний світовий досвід та поточний стан української економіки та суспільного розвитку.
Детальніше>>>

ФРУ наполягає на ухваленні Верховною Радою законопроекту №2654 (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж) на найближчому позачерговому пленарному засіданні. Зазначений законопроект та правки до нього були обговорені 27 квітня під час Zoom-засіданні підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Комітету ВР. А вже 28 квітня Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності парламенту рекомендував прийняти законопроект у другому читанні та в цілому
Детальніше>>>


Федерація звернулася до Президента та Прем’єр-міністра та наполягає на тому, що система закупівель у рамках боротьби з COVID-19 - недосконала та упереджена. Це яскраво демонструє ситуація, що склалася з лідером підприємств легкої промисловості з багаторічним досвідом роботи і виробництва тканин та інших текстильних виробів – ТОВ «Текстиль- Контакт».
Детальніше>>>

Як зберегти робочі місця під час пандемії COVID-19 або як діяти, коли вичерпані всі можливості для їх збереження? На ці та інші запитання, важливі для українських роботодавців в умовах пандемії, допоможе знайти відповіді «Посібник роботодавця з управління робочими місцями під час COVID-19», який містить як міжнародний досвід, так і національні особливості управління робочими місцями під час пандемії. Адаптовано для українських роботодавців Аналітичним центром економіко-правових досліджень і прогнозування Федерації роботодавців України.
Детальніше>>>

Цього року Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі – 28 квітня 2020 року – був присвячений подоланню спалахів інфекційних захворювань у світі праці. Наш партнер - Міжнародна організація праці (МОП) використовуючи цей день для підвищення обізнаності щодо впровадження безпечної практики на робочих місцях і ролі, яку відіграють служби безпеки і здоров’я на роботі, розробила контрольний перелік заходів "Профілактика і пом’якшення наслідків поширення COVID-19 на робочому місці".
Детальніше>>>

Читати посібник>>> 

Окрім того Міжнародна організація праці представила презентацію "COVID-19: Небезпеки і заходи у відповідь” Безпека і здоров’я у часи пандемії – що робити на робочих місцях?
Ознайомитись із презентацією можна за посиланням>>> 

29 квітня відбувся вебінар: «Бізнес під час карантину. Податки та допомога по безробіттю». Директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ, Наталія Гостєва, розповіла про механізм надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину для бізнесу
Переглянути вебінар>>>  

ДУМКА
Вплив трудової міграції на економіку України, звіт Світового банку за 2019 рік та макропрогноз НБУ на 2020-й. Якою буде динаміка ВВП країни? Як на ньому позначиться скорочення перерахувань заробітчан із-за кордону? Про це та багато іншого у відеоблозі експерта аналітичного центру ФРУ Сергія Салівона.
Дивитись відео>>>

Наша думка

WOW-ефект професійної освіти

Нещодавно Рада директорів WorldSkills International – асоціації, котра ініціює проведення масштабних змагань учнів закладів професійної освіти в 74 країнах світу, – затвердила Федерацію роботодавців України як організацію,...