Події тижня (12-18.05.2020)

Події тижня (12-18.05.2020)

Коротко про найбільш важливі події минулого тижня у нашому традиційному огляді.

ФРУ направила звернення до Міністра фінансів України та закликала прискорити погодження проекту паспорту бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». У зазначеній програмі за напрямком часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва передбачено не тільки виділення коштів на поточний рік, але і на погашення боргу за 2019 рік.
Детальніше>>>Федерація вкотре наголошує, що Законопроект 1210 – загроза розвитку бізнесу. Тому ФРУ звернулася до Виконавчого комітету реформ з пропозицію врахувати ризики запровадження норм законопроекту № 1210 при підготовці пропозицій Президенту України з проведення першочергових реформ в податковій сфері.
Детальніше>>>


13 травня Верховна Рада України прийняла ряд важливих рішень, зокрема щодо отримання допомоги по частковому безробіттю. Наші експерти підготували для вас відповідну добірку.
Ознайомитись із переліком змін можна за посиланням>>>

Окрім того, Верховна Рада продовжила дію низки фіскальних полегшень на період карантину та після нього. Серед них, зокрема, і пропозиції ФРУ, які були внесені при підготовці законопроекту до другого читання.
Детальніше>>>

Одне із важливих рішень, прийнятих Верховною Радою України 13 травня – посилення захисту телекомунікаційних мереж, на необхідності якого послідовно наполягала ФРУ.
Детальніше>>>


Також минулого тижня Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань державної реєстрації», яка спрямована на вдосконалення боротьби з рейдерством. Прийняті зміни вдосконалюють функціонал Держреєстру речових прав на нерухоме майно за рахунок інформаційної взаємодії з Єдиним державним вебпорталом електронних послуг та іншими інформаційними системами. Але ми вважаємо, що зроблено ще не все.
Детальніше>>>

Роботодавці підтримують мораторій на банкрутство під час карантину. Тому Федерація роботодавців звернулась до Комітету з питань економічного розвитку та Голови Верховної Ради з пропозицією прискорити розгляд і прийняття проекту законопроекту № 3322.
Детальніше>>>

«Бізнес та COVID-19: вижити не можна померти».
Аналітичний центр економіко-правових досліджень ФРУ за підтримки Міжнародної організації праці та МЗС Данії провів опитування бізнесу щодо проблем роботи в умовах карантину та як працювати після COVID-19. Пропонуємо вам ознайомитись із його результатами за посиланням>>>

#ФРУ_у_ЗМІ
«Якщо ситуація з COVID-19 триватиме, 36% відсотків респондентів будуть змушені звільнити працівників. Зазначається, що запасу міцності третини респондентів вистачить на строк від 2 до 3 місяців. COVID-19 не вплинула на роботу підприємств лише 6% респондентів».
Детальніше про наше опитування на УНІАН>>>


Триває наша системна робота по вдосконаленню системи публічних закупівель. 14 травня разом з Федерацією роботодавців автомобільної галузі та представниками українського автопрому провели онлайн-нараду за участі заступника голови комітету економічного розвитку ВРУ Дмитром Кисилевським та обговорили обов'язкове запровадження у публічних закупівлях складної техніки критерію підтвердження ступеня локалізації виробництва.
Детальніше>>>

#ФРУ_наші
Кіровоградська обласна державна адміністрація, Кіровоградське обласне об'єднання організацій роботодавців та Федерація профспілок Кіровоградської області підписали Територіальну угоду на 2020-2022 роки.. З боку роботодавців Кіровоградщини документ підписав Голова КОООР Павло Штутман.
Детальніше>>>

#ФРУ_наші #STOP_Covid19
«Modern-Expo-Group» розробила та ввела в експлуатацію унікальний пристрій «Saner» – автоматичну станцію дезінфекції рук. Оскільки Міжнародна компанія «Modern-Expo-Group» належить до соціально орієнтованого бізнесу, а ВОООР і БФ «Волинь-2014» на чолі з Петром Пилипюком в період боротьби з Covid-19 надала волинським медзакладам допомоги на суму понад 3 млн грн, то цілком логічним став наступний доброчинний крок. 3 станції передано до лікарень регіону.
Детальніше>>>


НАША ДУМКА
Член Президії Ради ФРУ, власник ТК-Group Олександр Соколовський: «В очередной раз обращаюсь к власти. Прекращайте кормить китайцев нашими деньгами - деньгами налогоплательщиков! И если не можете помочь, то дайте хотя бы внутри Украины равные с ними условия! А если мы вам не нужны и вы не можете даже это - то черт с ним, пусть они вам все привозят, но тогда не мешайте нам выживать и работать на экспорт!...»
Читати блог>>>

Керівник і співвласник Крюківського вагонобудівного заводу, член Президії Ради ФРУ Володимир Приходько розповів про перспективи локалізації будівництва локомотивів в Україні.
Читати блог>>>

Експерт аналітичного центру ФРУ Сергій Салівон у своєму новому відеоблозі про ринок "зеленої" енергетики в Україні та пов'язану із цим питанням проблематику.
Дивитися відео>>>

 

Наша думка

Цифровізація Vs Фіскалізація

Минулого тижня Урядовий комітет схвалив проект Закону України «Про внесення змін до пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України (щодо ефективного використання радіочастотного ресурсу...