Події тижня (07-11.09.2020)

Події тижня (07-11.09.2020)

Коротко про основні події минулого тижня

Взяли участь у зустрічі з Генеральним Прокурором України. Зазначили, що протягом останніх 5 років спостерігається стійка тенденція поширення практики рейдерських захоплень підприємств, свавілля правоохоронних органів, та інших утискань бізнесу. Член Президії Ради ФРУ Олександр Олійник наголосив на основних проблемах, що сьогодні турбують підприємців. Домовилися спільно відпрацювати наявні проблемні питання, провести ревізію кримінальних проваджень безпосередньо в Офісі, а не на місцях, звідки йдуть переважно відписки. Також братимемо участь у робочій групі, яка відпрацьовуватиме методологію та стандарти роботи для прокуратури.

Детальніше>>>

Юридична фірма Sayenko Kharenko – визнаний експерт у сфері міжнародного торгівельного права – стала стратегічним партнером та генеральним юридичним радником Федерації роботодавців. 11 вересня сторони підписали Меморандум про партнерство та співробітництво.

Українські виробники потребують впровадження комплексної стратегії торгівельного захисту внутрішнього ринку від імпорту в Україну, а також на експортних ринках. Sayenko Kharenko надаватиме ФРУ консультативну підтримку з приводу того, чи відповідає наша стратегія праву СОТ та іншим міжнародним договорам України у сфері торгівлі. Спільно працюватимемо над умовами угод щодо зон вільної торгівлі, опрацьовуватимемо перегляд Угоди про асоціацію з ЄС з точки зору інтересів вітчизняного бізнесу.

Детальніше>>>

Представники ФРУ зустрілися з Комітетом Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. Говорили про законопроекти №3476 та 3477, які покликані створити сприятливі умови для залучення інвестицій у виробництво електромобілів, зарядних пристроїв, комплектуючих виробів до них.
Наразі разом із нардепами, нашими галузевими об'єднаннями роботодавців та компаніями-членами ФРУ доопрацьовуємо правки до другого читання.

Детальніше>>>

Взяли участь у зустрічі в Міністерстві фінансів України, присвяченій обговоренню проекту бюджету на 2021 рік. Проте під час зустрічі ані проект бюджету, ані його окремі положення учасникам представлені не були. Федерація наполягає на винесенні питання обговорення проекту Державного бюджету на 2021 рік на офіційне засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Детальніше>>>

Через зволікання Мінфіну та митниці у внесенні змін до НПА бізнес не може отримати розстрочення ПДВ на обладнання.

Порядок розстрочення не може бути застосований, оскільки вже 9 місяців не узгоджене питання повноважень між ДФС України та новоствореною ДМСУ у праві надання відповідного рішення про застосування розстрочення. Тож Федерація звернулась до Міністра фінансів та закликала терміново розробити та ініціювати перед Кабінетом Міністрів України якнайшвидше прийняття необхідних змін до Порядку.

Детальніше>>>

#локалізації_бути! #підтримай_3739!

І детальніше про нашу ключову ініціативу. Триває збір підписів на підтримку законопроекту №3739

Наша спільна мета – відбудова, реіндустріалізація та економічний розвиток України.

Відкрите звернення до Президента й Уряду щодо необхідності прийняття законопроекту №3739 та постанови КМУ про впровадження пілотного проекту щодо локалізації виробництва при публічних закупівлях у галузі машинобудування підписали на Крюківському вагонобудівному заводі. Вагонобудівники закликали підтримати офіційний лист-звернення з чітко викладеними аргументами, громадянською позицією та вимогами і підписати його всіх небайдужих громадян України.

Детальніше>>>

На Кременчуцькому заводі технічного вуглецю обговорили відкрите звернення до Президента й Уряду щодо необхідності прийняття законопроекту №3739 та постанови КМУ про впровадження пілотного проекту щодо локалізації виробництва при публічних закупівлях у галузі машинобудування. Та поставили підписи під відкритим зверненням до керівництва країни.

Детальніше>>>

АТ «Черкаський автобус» підтримує законопроект про локалізацію! На підприємстві розпочався збір підписів під відкритим зверненням до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України на підтримку проекту Закону України № 3739 та Постанови КМУ по здійсненню закупівель техніки машинобудування із підтвердженим ступенем локалізації.

Детальніше>>>

Група компаній «Гідросила» підтримує відкрите звернення щодо необхідності прийняття законопроекту №3739 та постанови КМУ про впровадження пілотного проекту щодо локалізації виробництва при публічних закупівлях у галузі машинобудування.

Реалізація подібних проектів, за умови забезпечення максимально можливого рівня локалізації виробництва у перспективі здатна повністю змінити вітчизняну машинобудівну промисловість.

Детальніше>>>

ELVORTI підтримує законопроект №3739 про локалізацію!

На базі заводу «Ельворті» пройшов збір підписів працівників під відкритим листом промисловців України до Президента й Уряду на підтримку законопроекту №3739 та постанови КМУ про локалізацію виробництва при публічних закупівлях. Підписи під відкритим листом від промисловців України до керівництва країни поставили всі працівники компанії.

Детальніше>>>

Також збір підписів під відкритим зверненням до курівництва країни щодо підтримки локалізації у машинобудуванні провели:

 • ПрАТ «Запоріжтрансформатор»
 • ТОВ «Карат-Ліфткомплект»
 • Завод комунальної техніки «Альфатекс»
 • ПАТ «ФЕД»
 • ПрАТ «Харківська бісквітна фабрика»
 • ПП ВТК «Лукас»
 • ВАТ «Харвест»
 • Modern Expo
 • СКФ Україна
 • Автомобільна компанія «Богдан Моторс»
 • ВАТ «Волинь Авто»
 • ТОВ «Волинь-Кальвіс»
 • ТОВ «Металдорс»
 • «Ковельський Центр ПТО».

‼️Вдячні всім учасникам кампанії за позицію і детальніше розповімо вам про кожного! Тож слідкуйте за нашими дописами та дайджестами.

 

#ФРУ_у_ЗМІ #локалізації_бути! #підтримай_3739!

Локалізація в держзакупівлях стане стимулом розвитку вагонобудування в Україні, переконані у «Дніпровагонмаші». Йдеться про ефективне використання механізму державних закупівель, зокрема, застосування нецінового критерію локалізації, введення якого передбачається законопроектом №3739.

Детальніше>>>

#ФРУ_у_ЗМІ #локалізації_бути! #підтримай_3739!

Виробництво громадського транспорту в Україні є висококонкурентним видом бізнесу. При цьому виробники регулярно стикаються з низкою проблем від нерегулярного попиту до нестабільного фінансування замовлень. Uaprom.info розбирався, як законодавчі ініціативи про локалізацію та пасажирські перевезення вплинуть на ситуацію в цій підгалузі машинобудування.

Читати>>>

#робимо_Україну_впізнаваною!

Любимо та поважаємо тих, хто всупереч усім економічним кризам, пандеміям, викривленню умов конкуренції на світових ринках доводить – наші люди, наша промисловість здатні дивувати світ та викликати повагу до нашої країни.

09 вересня привітали ДП «Антонов» зі 100-річчям, перший український годинниковий бренд Kleynod - із повноліттям (бо ж вже 18!), а їх обох – із офіційною презентацією колекції годинників ANTONOV watches by Kleynod. Відбулася ця подія на борту найбільшого у світі літака – української «Мрії».

Детальніше>>>

#ФРУ_наші

Меморандум на поставку 250 електробусів для Львова підписано!

Концерн «Електрон», Львівська міська рада, ЛКП «Львівелектротранс» та концерн приватних перевізників «Екопастранс» підписали меморандум, яким передбачено закупівлю містом 250 електробусів, з яких 200 одиниць закуплять приватні перевізники.

Детальніше>>> 

Наша думка

«Маски-шоу Стоп-3» навряд чи ускладнить слідчим і прокурорам доступ до інформаційних та телекомунікаційних систем бізнесу

У березні Верховна Рада планує розглянути законопроект № 9484 від 17.01.2019 р. про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України (щодо вдосконалення порядку застосування...