Події тижня (04-10.05.2020)

Події тижня (04-10.05.2020)

Однією з найбільш обговорюваних подій минулого тижня став он-лайн «круглий стіл» ФРУ, під час якого учасники говорили про проект локалізації виробництва електровозів в Україні на рівні не менше 50%. Тема викликала жваву дискусію, адже проект має сприяти не лише розвитку національного виробництва, а й збереженню промислового потенціалу країни, створенню нових робочих місць, яких в наслідок карантину щодня стає все менше. Дуже показово, що участь у заході взяли представники близько 40 провідних вітчизняних компаній, здатних виробляти все, що потрібно для реалізації такого проекту - від колодок та колес до двигунів та трансформаторів. Вкотре переконалися, що наш проект – не просто крута презентація, за нами – реальні виробничі компанії, успішні, потужні експортери з компетенціями, технологіями та високопрофесійними колективами.
Детальніше>>>

«За умови проактивної позиції вітчизняних виробників локалізація виробництва електровозів в Україні має шанс досягти 50%», - таку думку висловив член правління АТ «Укрзалізниця» Франтішек Буреш за підсумками зустрічі з головою Ради Федерації роботодавців України Дмитром Олійником. Під час зустрічі зокрема обговорювався розвиток співробітництва із вітчизняними виробниками в рамках програми локалізації інвестицій, яку впроваджує Укрзалізниця.
Детальніше>>>

#ФРУ_у_ЗМІ
Ось, що з цього приводу говорять у ЗМІ:

Українські виробники вимагають встановити рівень локалізації виробництва локомотивів на рівні 50%
Rail.insider>>>

Закупка УЗ 205 электровозов должна предусматривать локализацию не менее 35% с первого образца – глава набсовета КВСЗ
Інтерфакс-Україна>>>

Украинские предприятия выступают за увеличение локализации производства электровозов для УЗ
Центр транспортных стратегий>>>

4 травня під час засідання правління Фонду на випадок безробіття було прийнято очікуване бізнесом рішення, на якому послідовно наполягала Федерація, – збільшення бюджету Фонду. В рамках прийнятих змін для компенсації роботодавцями своїм працівникам передбачено понад 4,7 мільярдів гривень на допомогу по частковому безробіттю в період карантину. Ці кошти можуть бути отримані працівниками в разі вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Детальніше>>>

Як отримати допомогу по частковому безробіттю для МСБ в період карантину? ФРУ підготувала покрокове роз’яснення того, як діяти суб’єктам господарювання.
Детальніше>>> 

На звернення ФРУ повністю врегульовано питання проведення медичних оглядів під час карантину. 4 травня Урядом прийнято рішення, яким звільнено роботодавців від обов’язку необхідності проходження попередніх та періодичних медичних оглядів для всіх без виключення працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці па період карантину та протягом 30 днів після його завершення.
Детальніше>>>

Минулого тижня відбулось дві зустрічі з Комітетом ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики за активної участі членів ФРУ. Обговорювались питання проблем та шляхів їх вирішення у галузі Харчової промисловості, а також сільського господарства та сільгоспмашинобудування. Про те, що саме обговорювали та що пропонували роботодавці читайте за посиланнями:

Харчова промисловість>>>

Сільське господарство та сільгоспмашинобудування>>>

#ФРУ_у_ЗМІ
В Україні вдвічі зросла кількість безробітних від початку карантину. Лише за офіційними даними, без роботи лишилися майже півмільйона людей. За неофіційними - в чотири рази більше до двох мільйонів.

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник прокоментував ситуацію телеканалу NewsOne. Про те, якими можуть бути наслідки та на що чекати, дивіться у випуску новин, а також читайте розширений коментар.
Детальніше>>>

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов розповів телеканалу Інтер, за яких умов будуть дійсно ефективними спроби Уряду допомогти бізнесу та сприяти зайнятості.
Детальніше>>>

#ФРУ_наші
Нинішня криза – шанс для багатьох українських підприємств обігнати, а для деяких наздогнати та перегнати, міжнародних конкурентів. У цьому переконаний член Президії Ради ФРУ, власник та СЕО підприємств групи компаній «Варіант» Данііл Шуфані.
У своєму відео-інтерв'ю він говорить про вітчизняне машинобудування, імпортозаміщення та експортоорієнтованість. А також про проекти, реалізовані спільно з ФРУ.
Дивитись інтерв’ю>>>

#ФРУ_наші
Як екологічні, соціальні та управлінські критерії впливають на сталий розвиток компанії. Що потрібно знати про ESG-критерії вже зараз. Віктор Іванчик відповідає на 10 запитань про сталий розвиток.
Дивитись відео>>>

ДУМКА
Неможливо зберегти дороги, якщо не дбати про них. У своєму новому блозі Олег Авер’янов, член Президії Ради ФРУ, СЕО ПК «Пожмашина» – про те, чому для вирішення цього питання обов’язково слід об’єднатися – виробникам техніки, аграріям та перевізникам.
Детальніше>>>

Сергій Салівон – експерт Аналітичного центру економіко-правових досліджень ФРУ, створеного за підтримки Конфедерації промисловості Данії – про боргову політику України. Чому цього року найімовірніше доведеться вести перемовини про реструктуризацію держборгу?
Дивитися відеоблог>>>

Наша думка

Бюджет-2020: долговая яма без детенизации и стимулирования экономики

В четверг, 14 ноября, парламент уже может принять проект государственного бюджета на 2020 г.