Блог Цибульського Володимира

Володимир Цибульський

Заступник голови Ради ФРУ, генеральний директор АТ «СКФ Україна»

05
Грудень

Головне - це організація процесу

Автор Володимир Цибульський, 05.12.2018

Ми перебували посеред величезного заводу «SKF Україна», коли Володимир Цибульський (генеральний директор публічного акціонерного товариства «SKF Україна») розсміявся, побачивши мою реакцію на зображення кола, яке збільшене в 10 000 разів.

«Ідеального кола не існує, проте ми цього прагнемо», - сказав він, пояснюючи, чому в такому великому масштабі круглесенький підшипник більше нагадує потріпаний ромб.

Невдовзі ми завершили півгодинну екскурсію цехами підприємства та завітали до кабінету Володимира Івановича. Його робоче місце має дуже стриманий вигляд: звичайні меблі, колекція книг та відзнак, комп’ютер, великий монітор і маленька Ейфелева вежа…

24
Вересень

Прийнявши 22 вересня постанову №591, НБУ до мінімуму звузив можливості бізнесу, в тому числі іноземних інвесторів, для здійснення розрахунків в імпортних операціях.

По суті, зі вчорашнього дня введена заборона на здійснення платежів по імпортних операціях без ввезення товару на територію України. Це антиринкове та необдумане рішення вкрай негативно вдарить перш за все по компаніях, котрі здійснюють технічне переоснащення та модернізацію і, відповідно, закуповують сучасне імпортне технологічне обладнання. Як правило, таке обладнання є дороговартісним, виготовляється протягом не менше ніж півроку, або й навіть більше, і завжди замовником сплачується не менше половини його вартості ще до моменту поставки. Постанова Нацбанку перекреслює можливості підприємств проводити модернізацію своїх підприємств. Але ж залишається питання – Що робити бізнесу з контрактами які вже реалізовуються?

З досвіду своєї компанії можу сказати, що після початку політичної кризи в Україні, а особливо бойових дій на Сході, іноземні постачальники сировини і комплектуючих перевели українських споживачів на 100% попередню оплату.…

26
Серпень

Валютний зашморг для українських експортерів

Автор Володимир Цибульський, 26.08.2014

Збільшення норми обов'язкового продажу експортерами виручки в іноземній валюті з 50% до 100% тільки погіршить ситуацію на валютному ринку. Навряд чи таке рішення Нацбанку вирішить питання подальшої девальвації гривні. А от для експортерів – особливо, якщо вони одночасно є й імпортерами, це означатиме втрату величезних коштів. Відповідно, слід очікувати і зменшення надходжень від експортно-імпортних операцій до держбюджету.

Поясню на прикладі нашого підприємства (прим. АТ "СКФ Україна", яке представляє одного з найбільших світових виробників підшипників - шведську компанію SKF). 95% нашої продукції йде на експорт. Приблизно половину валютних надходжень, ми сплачуємо за обладнання і запчастини, які закуповуємо по імпорту. Навіть коли діяв 50%-вий обов'язковий продаж іноземної валюти, ми були змушені докуповувати частину валюти. Тепер же, коли норма обов'язкового продажу зросла до 100% ми, отримавши виручку у валюті, будемо зобов'язані, спочатку, її повністю продати. Потім, для того, щоб закупити сировину і матеріали для виробництва, нам доведеться придбати іноземну валюту, втративши на…

22
Березень

Чи доцільно роз'єднувати Міндоходів

Автор Володимир Цибульський, 22.03.2014

Останнім часом так багато обговорювалася пропозиція уряду реорганізувати Міністерство доходів і зборів. Натомість урядом пропонується створити державну податкову та митну служби, як це і було раніше.

Провідні аналітики стверджують, що це реформування займе тривалий час і потребує більше мільярда гривень бюджетних коштів. То ж чи не занадто дорогу ціну заплатить український бізнес за цю процедуру й без того у непростий час економічної кризи?

Руйнувати – не будувати, але чому ніхто з теперішніх урядовців не звертає уваги на вагомі переваги від створення Міндоходів, яке в результаті подолання опору і непростих процесів об'єднання нарешті поєднало функції податкової та митниці і забезпечило спрощення адміністрування бізнесу.

Адже саме цього вимагає бізнес-середовище, якому найперше потрібна стабільність та прогнозованість.

Сьогодні Міндоходів об'єднує в єдину електронну систему всю звітність - податкову, митну, по фондам соціального страхування. На злиття пішли довгі місяці, але тепер один державний інспектор може бачити всю роботу підприємства: починаючи від моменту ввезення продукції…

12
Лютий

Реальна вартість валюти

Автор Володимир Цибульський, 12.02.2014

Національний банк України ввів тимчасові обмеження на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку за окремими операціями. Відповідна постанова НБУ №49 набрала чинності з 7 лютого 2014 року і діє до прийняття Нацбанком окремого рішення.

Зазначений документ передбачає, зокрема: розширення можливостей підтримки ліквідності банків з боку НБУ, встановлення нульової ставки резервування коштів за короткостроковими зовнішніми кредитами; певні обмеження на виконання доручень банківських клієнтів в межах залишків коштів на їхніх поточних рахунках на початок операційного дня; тимчасові обмеження на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України за окремими операціями. Цією постановою також передбачаються певні обмеження на терміни купівлі банками іноземної валюти за дорученням юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Крім того, постанова №49 передбачає підвищення контролю за своєчасністю здійснення операцій, пов'язаних з виплатою заробітної плати, пенсій, стипендій і соціальних виплат.

Про ризики для бізнесу від введення подібних постанов розповів генеральний директор підприємства АТ "СКФ Україна" Володимир Цибульський, що представляє…

03
Жовтень

Безумовно, підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом під час саміту Східного партнерства, який пройде у Вільнюсі наприкінці листопада, є історичним моментом, що визначить стратегічний вибір країни.

Зараз важливо роз'яснити українцям зміст Угоди про асоціацію, переваги для кожного та вплив нових умов співпраці з ЄС на українську економіку. Адже Європейський Союз є одним з найбільших світових ринків з населенням понад 500 мільйонів чоловік і найвищою платоспроможністю. Уже зараз третина вітчизняного експорту й 35% імпорту припадає на ЄС, а 70% інвестицій надходять в Україну з Європи.
Але ми маємо бути готовими й до викликів, які виникнуть на перших етапах після підписання цього документу. Тому слід чітко усвідомлювати, що асоціація з ЄС – це не лише стимул для активізації діяльності представників бізнесу, а й колосальна відповідальність свідомої й активної частини всього населення України, перш за все авторитетних представників творчої інтелігенції, науки, культури, які повинні спростувати міфи про те, що зближуючись…

28
Квітень

Значна частина підприємств Волині відчувають тиск з боку соціальних зобов'язань по відшкодуванню пільгових пенсій.
Суть проблеми полягає в тому, що у 2012 році підприємства сплачують 100 відсотків витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, починаючи із 20 відсотків у 2004 році щороку ця частка збільшувалася на 10 відсотків. Таким чином, значна кількість підприємств, особливо ті, які у порівнянні з періодом діяльності у 80-х–90-х роках суттєво скоротили чисельність працюючих, відчувають тиск з боку соціальних зобов'язань по відшкодуванню пільгових пенсій, які вони повинні забезпечувати для значної кількості бувших працівників. У деяких підприємств суми відшкодування пенсій перевищують навіть фонди оплати праці.

Ситуація з відшкодуванням підприємствами цих сум Пенсійному фонду в області погіршується з кожним роком, а борги на кінець 2011 року вже сягали більше 50 млн. гривень. Критичний стан багатьох підприємств, які здійснюють відшкодування пільгових пенсій за Списками №1 і №2 потребує термінового втручання.

На прикладі одного з волинських підприємств ПАТ «Ковельсільмаш»,…