22
Січнь

Більше половини всього імпорту в Україну, за вагою - це товари секонд-хенду

Автор  Олександр Соколовський, 22.01.2018

Цікава статистика, правда? Сумно, але більше половини всього імпорту (за вагою) - товари секонд-хенду. За 2017-й поки остаточно не підвели підсумки, але буде плюс-мінус схожа ситуація.

Хочете дізнатися, скільки це в абсолютних цифрах? З 2016 імпорт секонд-хенду склав 111,8 тис.тонн із загального обсягу в 207 тис., а за останні 5 років в Україну ввезено 530 тис.тонн. Це майже 300 тонн в день, включаючи вихідні та свята (що можна вмістити приблизно в 20 повних фур). При цьому, починаючи з 2017 року підписано поетапне зниження ставки ввізного мита за цим кодом з 4,3% до 0,3%!

Зрозуміло, що сам по собі секонд-хенд - не причина всіх проблем в країні, а всього лише наслідок та індикатор неефективної державної політики сьогоднішньої та попередньої влади. Ці цифри фіксують сьогоднішній стан економіки та більш ніж красномовно говорять про необхідність реальних економічних реформ, які нам не втомлюються обіцяти, але ніяк не можуть на них зважитися. Тільки якщо замість зниження адміністративного тиску, податкової реформи, елементарного захисту прав власника та напрацювання стратегії інвестиційної привабливості України за рахунок конкурентних переваг перед сусідами, влада додумаються заборонити секонд, то це не допоможе. Повірте.

Second-hand