Блог Шеветовського Валентина

Шеветовський Валентин

Власник та керівник ПрАТ "Харківський плитковий завод"

30
Червень

Я щиро впевнений, що вітчизняна керамічна промисловість має всі шанси для того, аби стати флагманом і драйвером української економіки. Для цього є всі можливості.

Як відомо, Україна володіє вагомими запасами глини. Ми знаходимося зовсім поруч з потужним за обсягами попиту і збуту європейським ринком. При цьому Україна здатна конкурувати з такими європейськими лідерами у цій галузі, як Іспанія, Італія, Польща. Потенційно країна може збільшити обсяги виробництва у десять разів, тобто довести потужність українських керамічних підприємств до 500 млн кв. м продукції на рік. За тих умов валовий національний продукт України може збільшитися на 8%,  вже не кажучи про десятки тисяч новостворених робочих місць.

З огляду на ці перспективи, важливі не тільки для галузі, а й країни у цілому, наше підприємство постійно розвивається та збільшує виробничі потужності.

Як нам це вдається? Особливих таємниць немає. По-перше, ми уважно вивчаємо кон'юнктуру попиту й збуту, для чого постійно комунікуємо з нашими клієнтами, які…

12
Червень

70-річна історія і надсучасне обличчя. Постійний рух вперед і вміння озиратися на досвід попередників. Прагнення долати кордони, щоб працювати на благо своєї землі. Керамічна група «Голден Тайл», лідер вітчизняного ринку керамічної плитки, доводить: успіх можливий за будь-яких політичних та економічних умов. Просто кожен має робити свою справу й вірити, що сила в єднанні. «Коли мене запитують про конкурентів, я кажу, що їх немає, є тільки мої друзі», – запевняє голова наглядової ради ПАТ «Харківський плитковий завод», директор ТОВ «Керамічна група «Голден Тайл» Валентин Шеветовський. І ці слова – не прохідна патетика, у них віра в кожну людину зокрема та українське суспільство загалом. Про віру як одну з рушійних сил підприємництва, а ще ‒ складові успіху ми спілкувалися з Валентином Шеветовським під час екскурсії заводом.

Зазвичай будь-яке виробництво асоціюється з брудом, пилом, метушнею, а якщо йдеться про виготовлення керамічної плитки, то ще й з керамічним боєм під ногами. Та побачене…

24
Квітень

Ситуація, що склалася в українській економіці сьогодні, більшою мірою, не є провиною теперішньої влади, а є наслідком системного ігнорування всіма попередніми керівниками системних економічних реформ. Гасло «хай менше крадуть» та «половина економіки в тіні» не вирішить ситуацію. Безумовно, ці проблеми треба вирішувати, але глобально, на загальний рівень життя це не вплине. Зрештою, потрібно зрозуміти, що низькі заробітні плати та пенсії є не проблемою, а наслідком проблеми. Навіть низки проблем в економіці і промисловості зокрема.

Пропоную 7 основних напрямків або проблем, на вирішення яких треба зосереджувати максимум зусиль.

1. Зростання рівня ВВП на 1 людину.
2. Зростання кількості працюючих підприємств.
3. Зменшення рівня безробіття.
4. Перехід від сировинного експорту до експорту товарів з високою доданою вартістю.
5. Зменшення рівня імпортозалежності, та вирівнювання балансу зовнішньоекономічної торгівлі.
6. Модернізація існуючих підприємств та збільшення ефективності праці на 1 працюючого.