Блог Печаєва Валерія

Валерій Печаєв

Член Ради ФРУ, президент Обʼєднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України

07
Лютий

Валерій Печаєв — не нова людина у фармацевтичній галузі. На початку 1990-х років він очолював приватизацію українських фармпідприємств. Тоді ж заснував свій приватний бізнес, зосередившись на виробництві та реалізації ліків. Засновник групи компаній "Лекхім" впевнений, що найміцніший бізнес — сімейний. Тому спадкоємність — один із принципів становлення та розвитку цієї фармацевтичної компанії.

Про фармацевтичний ринок в Україні, інновації у фармацевтиці Валерій Печаєв розповів в інтерв'ю для журналу БІЗНЕС

— Як виникла ідея вашого бізнесу, як проходило його становлення?

— У1987-1992 рр. я очолював держ­підприємство "Укрмедбіопром". Мені підпорядковувалось велике госпо­дарство — 68 заводів, три інститути, 12 радгоспів. А ідея приватного бізне­су народилася дуже просто. Як пра­цівника ЦК Компартії України, мене викликав перший секретар ЦК КПУ Станіслав Гуренко і поставив партійне завдання — провести приватизацію галузі: заводи — робітникам, землю — селянам.

Слід зазначити, що фармацевтич­на промисловість першою в Україні практично повністю перейшла у при­ватну власність: з 68 підприємств 61…

04
Листопад

Вокруг Министерства здравоохранения Украины назревает очередной громкий скандал, касающийся закупки лекарственных препаратов для нужд украинцев. Для участия в тендерах не допускают отечественных производителей фармацевтической продукции.

Этот факт возмутил работников отрасли, которые, если им не пойдут на встречу до 25 ноября, намерены протестовать под зданиями Кабмина и Минздрава.

Чтобы понять причины недовольства фармацевтов, "Обозреватель" решил пообщаться с президентом Объединения организация работодателей медицинской и микробиологической промышленности Украины, членом коллегии МОЗ Валерием Константиновичем Печаевым.

- У нас в государстве существует около 18 целевых программ оказания помощи в обеспечении лекарственных препаратов по различным нозологиям. Нозология – это группа болезней, к примеру, СПИД, туберкулез, онкозаболевания и т.д.

Вот таких 18 программ. В целом, по каждой программе выделяется определенное количество денег, как правило, недостаточное, на уровне 30-40% от потребности. В МОЗ закупают эти препараты, затем раздают по больницам. Сейчас принято решение, что не МОЗ будет закупать лекарственные препараты, а международные организации по 6 основным…

06
Серпень

У зв'язку з припиненням поставок ВАТ "Газпром" природного газу та тимчасовою обмеженістю технічних можливостей імпорту цього енергоносія з країн ЄС, Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка передбачає скорочення використання природного газу в промисловості на 30%.

Крім цього, український парламент прийняв у першому читанні закон "Про особливий період у паливно-енергетичному комплексі" (про введення надзвичайного стану в енергетичному секторі України), яким також передбачається функціонування паливно-енергетичного комплексу в умовах обмеження або припинення поставок енергоносіїв.

Враховуючи невеликий термін, що залишився до початку наступного опалювального періоду та з метою зменшення споживання природного газу підприємства, активно розпочали реалізацію заходів по заміщенню природного газу альтернативними видами енергоресурсів. Як цей процес проходить у фармацевтичній галузі і що, в першу чергу цьому заважає розповів Валерій Печаєв.

Нещодавно ми провели розширене засідання, на якому були присутні біля 50 підприємств фармацевтичної промисловості. Головною перешкодою, яку сьогодні бачать підприємства нашої галузі в реалізації енергозберігаючих заходів, є…