16
Травень

Дім, де лагодять серця

Автор  Дмитро Олійник, 16.05.2018

Сьогодні під час візиту Прем‘єр-міністра до Центру дитячої кардіології та кардіохірургії я знову відвідав місце, де живе надія. Як голова опікунської ради центру я часто тут буваю, однак не перестаю дивуватися професійності та людяності команди, яка тут працює.
В Україні щороку народжується понад 5 тисяч дітей з проблемами серця. Багатьом із них операцію необхідно робити ще у перші години життя. І саме тут їм надають всю необхідну допомогу, а їх батькам – підтримку.
Лікаріцентру на весь світ відомі надскладними операціями. За їх кількістю та складністю він на першому місці в Європі серед дитячих кардіоклінік. Керує закладом професійний хірург Ілля Ємець. Саме він першим в Україні провів радикальну корекцію вади серця одномісячному пацієнтові. Його команда дійсно вражає. Ці люди, без перебільшень та алегорій, тримають у руках маленькі серця та життя.
Їх професійні якості неможливо відокремити від їх здатності співчувати та підтримувати. Не лише діток, а й їх батьків. У закладі працює так званий принцип «відкритої реанімації» - батьки можуть постійно бути разом із дитиною, відвідати її у будь-який час.

Ми звикли лаяти українську медицину. Однак цей кардіоцентр, де 95% прооперованих пацієнтів повертаються до повноцінного життя, а рівень летальності не більше 1% – приклад того, як може бути інакше.
Дуже важливо, що сьогодні кардіоцентр отримав чергову допомогу від держави. Однак і кожен особисто може зробити щось, щоб допомогти. Наприклад, підтримати благодійні акції, найвідоміша із яких – «Пробіг під каштанами». У ній беруть участь уже прооперовані у центрі дітки, а також усі бажаючі допомогти внесками. Проводяться й чисельні благодійні аукціони на підтримку лікарні та її маленьких пацієнтів.
До речі, в одній із будівель Центру на вулиці Чорновола свого часу працювала перша у столиці безкоштовна лікарня для малозабезпечених городян. Її засновником і організатором був Микола Терещенко – голова відомої родини купців-промисловців і меценатів. На мій погляд, дуже символічно, що й сьогодні команда Іллі Ємця продовжує тут рятувати людські життя.
Що ж до благодійності, знаю, що у сьогоднішній Україні є багато прикладів справжньої соціальної відповідальності бізнесу. І вони дають нам усім надію, що успішних людей, які готові вкладати капітал у здоров’я та інтелект нації, з’являтиметься дедалі більше.

1