Блог Олійника Олександра

Олійник Олександр

Голова Правління Херсонського машинобудівного заводу, голова Об'єднання організацій роботодавців Херсонщини

16
Червень

Звичайно, люди з інвалідністю не мають бути за бортом життя. Заробити й бути повноцінною частиною суспільства дозволяє їм, найперше, наявність роботи. Але, в силу обмежених можливостей, інваліди відчувають певні труднощі в її пошуку. Відповідно до діючого законодавства, виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інваліда, у тому числі, спеціальні робочі місця зобов'язані усі підприємства, установи, організації, фізособи, які використовують найману працю. У разі недотримання цих вимог до роботодавця передбачена можливість застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій.

Та це класичне зображення випадку помилкового розуміння законодавства. Адже обов'язок підприємства лише створювати робочі місця, а не підбирати і шукати роботу інвалідам. Ця функція покладена на органи працевлаштування. Але влада усіляко намагається перекласти на бізнес відповідальність за прийом інваліда на роботу. Тому підтвердження й судова практика, яка свідчить про парадоксальні випадки: роботодавця, який виконав свою функцію і створив робочі місця для інвалідів, роблять винним у тому, що він їх не заповнив. Так з'являються судові рішення…

09
Лютий

Степное кораблестроение

Автор Олійник Олександр, 09.02.2017

Государственная поддержка сельхозпроизводителя давно превратилась в попытки вылечить ожирение талонами на усиленное питание — в надежде, что агрохолдинги-миллиардеры когда-нибудь поделятся с поварами. Машиностроители считают, что кормить бюджетными средствами нужно не латифундистов, а обслуживающие их отрасли.

Александр ОЛЕЙНИК — очень нетипичный владелец завода. По цехам своего Херсонского машиностроительного он ходит с горящими глазами, нахваливает коллектив и настаивает на пользе профсоюза. Признается: «Я сам тут всем теперь руковожу, наемные директора не справляются, не болеют за дело». И еще: «Знаете, почему я вообще приобрел это предприятие в 2007-м? Потому что с 2005-го мечтаю создать свой, украинский комбайн».

Свой комбайн на заводе делают — «Скиф». Однако речь пока идет лишь об экспериментальных партиях. Чтобы запустить серийное производство, Александр Олейник просит государственной помощи. Просит, но понимает — скорее всего, ее не будет.

Зачем субсидировать богачей?

— В ноябре премьер Владимир Гройсман и министр агрополитики Тарас Кутовой были у вас на заводе. И…