Блог Миколи Кончиця

Микола Кончиць

Директор департаменту промислової політики ФРУ

24
Квітень

23 березня ц.р. міністр внутрішніх справ А. Аваков і міністр у справах Європи і закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан підписали Меморандум про співробітництво, у рамках якого МВС передбачає закупити впродовж п'яти наступних років (для поповнення вертолітного парку прикордонників, поліції та Держслужби з надзвичайних ситуацій) 55 вертольотів виробництва компанії Airbus Helicopters.
За попередньою оцінкою, тільки вартість закупівлі самих вертольотів (без урахування створення відповідної інфраструктури для їх зберігання, обслуговування та ремонту), а також підготовки пілотів становитиме 8- 9,6 млрд грн. Французькі гвинтокрили настільки тендітні, на відміну від техніки виробництва запорізького АТ «Мотор-Січ», що потребують ангарного зберігання. І у разі випадку «Ой, а де ключі від гаража?» навряд чи спецпризначенці своєчасно виконають поставлені завдання.
Зауважу до цього, що вартість льотної години та підготовки льотчиків для експлуатації французьких вертольотів обійдеться державному бюджету в три-чотири рази дорожче, ніж при використанні вертольотів українського виробництва.
Тому Федерація роботодавців України не поділяє телевізійних радощів урядовців-підписантів меморандуму…