Блог Олени Колеснікової

Олена Колеснікова

Голова галузевої ради Федерації металургів України

19
Липень

Нестача робочих кадрів – виклик для бізнесу

Автор Олена Колеснікова, 19.07.2019

Згідно з даними рейтингу, який є складовою частиною аналітичного огляду Global Economy Watch, опублікованого PricewaterhouseCoopers (PwC), Україна посідає перше місце за прогнозними показниками втрати трудових ресурсів у 2019 році. Також невтішний прогноз за звітом Міжнародного валютного фонду до 2050 року.

Ми, роботодавці, вже сьогодні відчуваємо суттєвий дефіцит кадрів, і тут є дві головних проблеми. На ринку праці давно існує проблема невідповідності знань та умінь, отриманих випускниками закладів освіти та потребами ринку праці. Значною проблемою абсолютно для всіх випускників, незалежно від рівня їхньої теоретичної підготовки, є відірваність знань від практики, непідготовленість до роботи в бізнесі й нерозуміння того, як він працює.

Подолати розрив між теоретичними знаннями й практичними навичками, освітою й виробництвом та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів з урахуванням вимог роботодавців сьогодні в світовому досвіді покликана саме дуальна форма здобуття освіти. І ми активно намагаємось впровадити дуальну форму навчання в Україні і сподіваємось, що це значно наблизить теоретичну частину…