Блог Олени Колеснікової

Олена Колеснікова

Голова галузевої ради Федерації металургів України

18
Вересень

WOW-ЕФЕКТ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

Автор Олена Колеснікова, 18.09.2019

Нещодавно Рада директорів WorldSkills International – асоціації, котра ініціює проведення масштабних змагань учнів закладів професійної освіти в 74 країнах світу, – затвердила Федерацію роботодавців України як організацію, що представлятиме нашу країну в цьому конкурсі. Також набуло чинності положення, яке регулює проведення цього змагання на всеукраїнському рівні.

Про перспективи конкурсу, престижність робітничих професій у суспільстві, зв'язок між закладами освіти і представниками бізнесу, вектори профорієнтаційної роботи та кар'єрні маршрути ми поспілкувалися з головою Галузевої ради Федерації металургів України Оленою КОЛЕСНІКОВОЮ.

Вона переконана, що WorldSkills – один із потужних заходів, які можуть докорінно змінити уявлення про профтехосвіту. І, як кажуть, починати робити це треба було ще вчора: Олена Колеснікова наголошує, що вже зараз виробництво відчуває дефіцит кваліфікованих кадрів, зокрема – за технічними напрямами, а в заклади професійної освіти йдуть лише близько 20 відсотків випускників шкіл. Та й вищу школу важко назвати панацеєю: за словами експерта, у 2019 році під час вступної кампанії…

02
Вересень

Сучасний ринок праці швидко змінюється, як наслідок змінюються вимоги до вмінь та навичок працівників, їх освіти та професійного досвіду.

На ринку праці постала гостра проблема відсутності необхідних фахівців з очікуваними кваліфікаціями та навичками. Стандарти, що впроваджені на виробництві, не збігаються зі знаннями та компетенціями, які випускники закладів освіти отримують після закінчення навчання, оскільки проблемою для всіх здобувачів освіти, незалежно від рівня їхньої теоретичної підготовки, є відірваність знань від практики, непідготовленість до роботи в реальному бізнесі й нерозуміння того, як цей бізнес працює та нестача «softskills». Так, саме «softskills» є актуальними та не менш важливими, як професійні знання та вміння. Більшість закладів освіти не приділяють належної уваги розвитку в здобувачів освіти їх «softskills», хоча ці навички впливають на ефективність роботи співробітника.

Ми, роботодавці, вже сьогодні відчуваємо суттєвий дефіцит кваліфікованих кадрів, особливо за технічними напрямами. Однак, якщо аналізувати вступну кампанію до ВНЗ у 2019 році за кількістю поданих заяв на бакалавра…

19
Липень

Нестача робочих кадрів – виклик для бізнесу

Автор Олена Колеснікова, 19.07.2019

Згідно з даними рейтингу, який є складовою частиною аналітичного огляду Global Economy Watch, опублікованого PricewaterhouseCoopers (PwC), Україна посідає перше місце за прогнозними показниками втрати трудових ресурсів у 2019 році. Також невтішний прогноз за звітом Міжнародного валютного фонду до 2050 року.

Ми, роботодавці, вже сьогодні відчуваємо суттєвий дефіцит кадрів, і тут є дві головних проблеми. На ринку праці давно існує проблема невідповідності знань та умінь, отриманих випускниками закладів освіти та потребами ринку праці. Значною проблемою абсолютно для всіх випускників, незалежно від рівня їхньої теоретичної підготовки, є відірваність знань від практики, непідготовленість до роботи в бізнесі й нерозуміння того, як він працює.

Подолати розрив між теоретичними знаннями й практичними навичками, освітою й виробництвом та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів з урахуванням вимог роботодавців сьогодні в світовому досвіді покликана саме дуальна форма здобуття освіти. І ми активно намагаємось впровадити дуальну форму навчання в Україні і сподіваємось, що це значно наблизить теоретичну частину…