Блог Ізовіт Тетяни

Тетяна Ізовіт

Виконавчий директор Всеукраїнського об'єднання "Укрлегпром"

10
Травень

Український легпром за підсумками 2016 року може показати позитивну динаміку після двох років спаду. За підсумками двох місяців поточного року виробництво вже виросло на 3%. Зростання забезпечив вихід наших підприємств на нові експортні ринки і замовлення Міноборони.

Є позитивна динаміка по замовленнях і постачаннях для силових структур. Міноборони і МВС змінюють технічні умови і вимоги до продукції відповідно до міжнародних стандартів або стандартів НАТО. Паралельно активно модернізуються підприємства.

Капітальні інвестиції в легку промисловість за останні півтора-два роки зросли. Зокрема, тільки в 2015 році їх обсяг склав 1 млрд. грн. Це гроші - від українських підприємців, іноземних інвестицій немає. Основна частина коштів пішла на модернізацію виробництва.

Слід також відзначити збільшення попиту на вітчизняну продукцію з боку українських споживачів. Цю тенденцію пов'язують зі зниженням доходів наших громадян. Інфляція і девальвація зробили імпорт недоступним для багатьох покупців, а українські товари, навпаки, стали більш привабливими за ціною.

Джерело: UBR.ua

09
Січнь

Точка зору, що легка промисловість – це "швейна машинка і швачка", за довгі роки свого існування нівелювала значення однієї з головних галузей економіки будь-якої держави. На жаль, в Україні на нашу галузь звернули пильну увагу тільки після початку бойових дій на сході країни.

Легка промисловість включає в себе досить багато підгалузей, причому досить високотехнологічних і небезпечних. Одна справа шити готові вироби, інша – виробництво текстильних тканин. Та ж переробка вовни – текстильники, виробництво трикотажу – передбачає відбілювання, фарбування, тобто застосування хімії, шкіряні цехи – це глибока технологічна переробка тощо.

На сьогодні в зоні АТО ситуація жалюгідна: більшість підприємств просто стоїть, багато які після обстрілів виявилися зруйнованими. Одиниці змогли вивезти лінії устаткування. Зовнішньоекономічна діяльність у цих регіонах порушена, а зв'язок із внутрішнім ринком України підтримується на якихось "підніжних кормах": намагаються домовитися, вивезти, продати товар за старими напрацюваннями, зв'язками.

Деяка частина підприємств українського легпрому продовжує працювати на експорт, виконуючи контракти з…