Блог Іллічова Руслана

Руслан Іллічов

Генеральний директор Федерації роботодавців України

06
Лютий

Трохи хочу загострити нашу дискусію та на свіженькому прикладі довести, чому ми, як роботодавці та виробники праві, коли ставимо на меті ціль ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ КЛЮЧОВИХ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ УГОД ТА ЗОБОВ'ЯЗАНЬ УКРАЇНИ та їх перегляд в частині, що суперечить комплексній стратегії економічного розвитку.

Сьогодні деякі наші колеги дискутують щодо загрози прискорення підписання ЗВТ з Туреччиною. По-перше, через незрозумілість для бізнесу переговорної позиції щодо умов Угоди, по друге – через відсутності чіткого бачення наших економічних переваг. Єдине, що зрозуміло, Україна та Туреччина взаємно відкриють ринки промислових товарів,

16
Квітень
Стан економіки залежить від здатності держави забезпечити кілька фундаментальних речей, серед яких створення умов для розвитку та стабільної роботи бізнесу та підготовки кадрів. 
 
Генеральний директор Федерації роботодавців України Ruslan Illichov розповів інтернет-виданню "Україна-Центр" про нагальні питання у цих сферах та ініціативи Федерації щодо захисту бізнесу та підготовки професійних кадрів.
12
Січнь

В Украине — проблемы с подбором кадров. В Госслужбе занятости говорят, что причин кадрового голода есть несколько: трудовая миграция, низкие зарплаты и отсутствие квалифицированной рабочей силы из-за проблем с образованием. Сложность заключается и в том, что ПТУ не обучают или не могут обучать студентов работать на том или ином оборудовании. Насколько молодым специалистам легко устроиться на работу в Украине, в эфире радиостанции Голос Столицы рассказал генеральный директор Федерации работодателей Украины Руслан Ильичев.

Существует ли на самом деле кадровый голод в Украине?

— Кадровый голод безусловно есть, причем на сегодняшний день я могу сказать, что если взять ключевые проблемы бизнеса в Украине, то кадровый голод, отсутствие необходимых квалифицированных кадров — это проблема из первой тройки. Она уже даже обходит проблему отношений с налоговыми органами, с возмещением НДС и так далее. Мы понимаем, что отсутствие квалифицированных людей — это у нас проблема номер один, которую нужно решать.

Какие еще…

15
Листопад

Сьогодні, на засіданні Кабміну результати своєї роботи презентував керівник «Укравтодору» Славомір Новак. Своїми враженнями ділиться генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов, який також взяв участь в урядовому засіданні.

- Незважаючи на всі недоліки дорожньої галузі, хочеться підтримати пана Новака. Кількість людей, які говорить «я ненавиджу Укравтодор» хоч і повільно, але зменшується. За декілька останніх років ми, чи не уперше, бачимо, що українські дороги реально будуються, ремонтуються і стають кращими.

2100 км - такий обсяг планується відремонтувати та реконструювати у поточному році. За 11 місяців було проведено 2519 процедур закупівель на загальну суму в 44 млрд грн. Але насправді, мова йде не тільки про українські дороги. Передусім - це інвестиції, створення нових робочих місць та використання вітчизняних матеріалів і техніки.

Кожне робоче місце в будівництві доріг, за оцінками експертів, створює, в середньому, до 4 робочих місць в суміжних галузях.

Також позитивною є обіцянка пана Новака і прем'єр-міністра України пана Гройсмана розпочати…

13
Вересень

Ми вкрай обурені хвилею обшуків на великих підприємствах, що накрила Україну наприкінці серпня - на початку вересня. Складається враження, що, правоохоронці вийшли з відпусток й розпочали сезон полювання на бізнес, аби показати, що недарма проїдають державні кошти, левову частку яких складають податки і збори від тих самих підприємців. А ось коли завершиться бюджетний процес й силовики отримають все, що просять, хвиля спаде.

Змушений констатувати, що незважаючи на те, яка політична сила знаходиться біля державного керма, сезони підвищеної активності правоохоронців та контролюючих структур напередодні ухвалення Верховною Радою Держбюджету на наступний рік дійсно мають місце. Але, на мій погляд, наразі ситуація дещо змінилася. Є припущення, що цієї осені команда «фас!» дана правоохоронцям (дуже цікаве питання ким, на жаль, поки що залишається без відповіді), аби пришвидшити процес «чесного» захоплення бізнесу взагалі. Цього разу вказана конкретна адреса: національні виробники, які випускають продукцію з доданою вартістю, створюють робочі місця, справно сплачують податки, збори та…

27
Січнь

Батя, я стараюсь

Автор Руслан Іллічов, 27.01.2017

В продолжение темы нашего коллеги Александра Соколовского (прим. президент Всеукраинского объединения работодателей «Укрлегпром», собственник компании «TK-Group») о новых штрафах для бизнеса, и усиления проверок за выплатой минимальной заработной платы

Во-первых, теперь за выполнением решения о повышении «минималки» будет следить Целая Специальная Межведомственная Группа Правительства во главе с вице-премьером Павлом Розенко... А в регионах появятся «группы реагирования» рангом мельче, которые будут непосредственно проверять, как украинский бизнес платит зарплату и оформляет на работу сотрудников.

«Чтобы не попасть в одностороннюю ситуацию, когда по решениям Президента, Парламента, Правительства и других госорганов мы улучшаем благосостояние граждан, а бизнес на встречу не идет».....комментирует в прессе необходимость создания армии многочисленных проверяющих глава Гоструда Роман Чернега. То есть, в понимании г-на Чернеги, это товарищи - чиновники благосостояние граждан улучшают, а бизнес на встречу не идет.

А вот мы думаем наоборот!

Во-вторых, мандатом и полномочиями инспекторов труда предлагается наделить армию чиновников органов местного самоуправления без подготовки…

06
Грудень

Вчора у Фейсбуці, на сторінці представництва ЄК в Україні, з'явилося цікаве роз'яснення «Все, що потрібно знати про позицію ЄС стосовно мораторію на експорт лісу», де чиновники представництва пояснюють, чому Україна повинна скасувати мораторій. 

Ми, як роботодавці, згодні з європейськими колегами в одному: мораторій аж ніяк не вирішує безконтрольну вирубку українського лісу та контрабанду кругляка. Але категорично не згодні з тим, що мораторій, цитую дослівно: «лише служить потребам деяких зацікавлених груп у деревообробній промисловості, дозволяючи їм отримувати винятковий та необмежений доступ до лісових ресурсів, аби власноруч ними скористатися». А далі стандартно – невідповідність мораторію правилам ВТО, Угоді про Асоціацію, принципам вільного доступу до ринків тощо.

25
Липень

В раскрытие темы о 9 млрд. долларов международной технической помощи (МТП), публично озвученной председателем парламентского Комитета по промышленности и предпринимательству Виктором Галасюком.

Целиком согласны с Виктором, что правительство должно детально отчитаться, куда и на что ушли миллиардные транши. Но предлагаем обратить внимание на проекты текущие и будущие... Вот недавно Министр Кабинета Министров г-н Саенко заявил, что 220 млн. долларов будущей финансовой помощи от США пойдут, в частности... на улучшение работы украинской таможни. Мол, деньги от США пойдут на «технические средства, которые позволят контролировать и отслеживать контрабандные потоки, а также работникам таможни будет предоставлен доступ к базам данных, которые позволят «правильно отслеживать таможенную стоимость»».

Такие вот свежие планы, как потратить почти 5 млрд. гривен.

А теперь небольшая история для сравнения. Вот уже два года Федерация работодателей Украины и другие бизнес объединения требуют от правительства среди первоочередных шагов принять решение о создании Экспортно кредитного Агентства (ЭКА). Аналог подобного Агентства поддерживает экспорт…

09
Червень

Сьогодні спільно з профспілками прийняли участь у засіданні Урядового Комітету з питань економічної, фінансової та правової політики. Дискутували щодо змісту бюджетної резолюції, яку, на прохання Міністерства фінансів, вчора зняли з розгляду Кабміну.

На жаль, вкотре змушені констатувати, що в черговий раз Державний бюджет України не буде бюджетом розвитку, інвестицій, реформ та економічного розвитку.

І в кращих традиціях попередніх Урядів Міністерство фінансів розробило проект розпорядження КМУ "Про схвалення проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2017 рік" без погодження із соціальними партнерами, зокрема, з СПО роботодавців. Тобто, без врахування думки тих, хто дає роботу, працює та сплачує податки.

Під час виступу ми надали, зокрема, наступні пропозиції.

По-перше: зменшити з урахуванням податкового законодавства частку перерозподілу ВВП через зведений бюджет до 30 відсотків. В проекті документу – 33.1 %, в минулому році – 32.8%.

По-друге, терміново встановити на законодавчому рівні відповідальності держави за прийняття посадовими (службовими) особами контролюючих органів неправомірних рішень…

01
Квітень

На текущей неделе Кабинет Министров представил стране проект Основных направлений бюджетной политики на 2017 год. Правительство реформаторов, вкупе с многочисленными трудоустроенными иностранными консультантами, глубокомысленно констатировало прогноз роста ВВП в 3 %.

Мы, бизнес, не сомневаемся, что и Министерство финансов и Министерство экономического (подчеркиваю) развития и торговли найдут достаточное количество аргументов, почему наша экономика не может расти быстрее и показывать кардинально другие результаты.

Вопрос в другом: почему никто в правительстве за два года так и не озвучил четкого плана, как сделать так, чтобы экономика росла быстрее?

Заложенные в проекте бюджетной резолюции 2017 дивные рецепты реформ по типу "запровадження одноразового добровільного декларування майнового стану фізичних осіб" или "створення "Електронного Кабінету платника податків" - не в счет. Вряд ли вследствие этих мер в стране появятся новые производства и новые рабочие места.

Чем грозит Украине экономический рост в 3% роста европейские, и украинские эксперты подробно изложили в Плане модернизации в Разделе 1. Вкратце…