Блог Антонюка Андрія

Антонюк Андрій

Заступник голови Ради ФРУ, голова Федерації роботодавців м. Києва

18
Липень

Чому я проти Uber

Автор Антонюк Андрій, 18.07.2016

Україна для Uber – чергова галочка. Самій Україні нічого нового, нічого надприродного цей сервіс не принесе. Uber – це інтернет-додаток, який надає можливість у режимі онлайн пасажирам або тим, хто хоче їхати, безпосередньо зв'язатися з тими, хто хоче підвезти – їде у цьому напрямку або хоче підзаробити. Таких додатків багато, є аналогічні в Україні і по всьому світу, просто Uber - один з найуспішніших.

Вони перші вийшли на міжнародний рівень, отримали серйозні гроші, серйозні інвестиції і вони перші показали приклад на Америці і на розвинених ринках таксі, що така компанія може бути успішною. Що Uber дав Америці? Він зайшов в Америку, де ліцензія на таксі коштувала мільйон доларів. І проїзд одного кілометра 3 або 4 долари. Uber дав можливість людям, не вкладаючи мільйонів доларів, не купуючи жетон, заробляти ті самі гроші. Тому Uber в Америці був дуже успішний. Як компанія, вона поламала підвалини ринку. У Європі він був менш успішний,…

11
Червень

Зараз Україна переживає непрості часи. Ми знаходимось у зоні погіршення соціально-економічної ситуації та скорочення робочих місць. Це змушує нас шукати додаткові ресурси стимулювання розвитку внутрішнього виробництва.

Одним із таких найбільш ефективних ресурсів може бути державна підтримка внутрішнього виробництва в Україні за рахунок державних закупівель.

Іноземний досвід свідчить, що окремі держави знаходять способи підтримки національних виробників за рахунок інструментів державних закупівель. У таких випадках найчастіше застосовуються цінові преференції. Цінова перевага для національних постачальників може складати від 6% (США, Канада) до 10% (Киргизія), а іноді і до 15% (Кувейт, Індія). В інших випадках держава резервує частину державних закупівель для певної категорії постачальників, наприклад, малого бізнесу, організацій інвалідів, підприємств пенітенціарної системи. Наприклад, у Республіці Казахстан уряду надано право встановлювати конкретну номенклатуру товарів, які повинні бути у рамках державних закупівель виключно вітчизняного виробництва.

У тій же Російській Федерації, відповідно до законодавства, замовники зобов'язані купувати 15%…

04
Квітень

Роботодавці отримали першу перемогу в боротьбі з суддівською корупцією. Федерація роботодавців Києва отримала першу важливу перемогу над суддівською корупцією, та й надалі продовжуватиме боротися з проявами вимагання хабарів і тиску на столичний бізнес.

Окружний адміністративний суд м. Києва 01 квітня 2014 року, у резонансній справі про визнання протиправними дій Вищого господарського суду України щодо тендеру з будівництва офісу вартістю 1,1 млрд. грн. (справа 826/2450/14, www.goo.gl/smhLl5) вимушений був задовольнити клопотання Федерації роботодавців м. Києва щодо відводу судді, якого ЗМІ згадують начебто в причетності до корупції.

Як вже повідомлялося, 13 березня 2014 р. Федерація роботодавців м. Києва подала заяву про заявлення відводу судді за наявності обставин, які викликають сумнів у неупередженості судді.

Відповідно до цієї заяви, «Федерації роботодавців м. Києва стало відомо про наявність відкритої та публічної публікації, в якій згадується суддя, якого в певних колах називають «Жека 20 відсотків», що розглядає справу позивача — ФРК. У Федерації роботодавців…

31
Березень

Більше тижня тому назад на адресу Федерації роботодавців м. Києва було надіслано декілька звернень щодо одного дуже цікавого «листа щастя», який отримали деякі столичні підприємці від кураторів податкових «мийок Сім'ї Януковича» (про що я писав у своєму блозі 24 березня).
Цей лист виглядає як справжній ультиматум, висунутий українському бізнесу невідомо ким, адже ці листи надходили з анонімних адрес та без будь-яких реквізитів.

Суть даного ультимативного листа наступна:

- Бізнесу було наказано до 1 квітня 2014 р. додатково сплатити готівкою 9 % від обороту за останніх три місяці кураторам податкових «ям Сім'ї Януковича» та отримати так звану «податкову амністію»;

- Той, хто відмовиться заплатити кураторам податкових «ям Сім'ї Януковича», буде вважатися таким, що відмовився від цієї «амністії»;

- Тим, хто відмовиться заплатити до 1 квітня 2014 р. (тобто відмовиться від платної «амністії»), ці анонімні «куратори» погрожували «обнулити» в податковій базі фінансові зобов'язання контрагентів за січень-березень 2014 р., при цьому «куратори»…

18
Березень

Про київське хабарницьке болото

Автор Антонюк Андрій, 18.03.2014

Київ вже традиційно є містом з найвищим в Україні рівнем життя. Київ - це промисловий та діловий центр з найбільш активним та сприятливим бізнес-середовищем, з найнижчим рівнем безробіття в нашій державі.

Однак за результатами 2013 року відбувся катастрофічний спад промислового виробництва – на 10,4 %, що є одним з найгірших показників серед усіх регіонів України (передостаннє 26 місце з 27).

Спад виробництва та закриття підприємств стало причиною стрімкого зростання безробіття у столиці. Рівень зайнятості населення Києва у віці 15-70 років впав до 55%. Чисельність безробітного населення у віці 15-70 років зросла до 200 000 осіб, а це майже 8%. На жаль, це сумний рекорд.
Основними причинами такої невтішної картинки є неефективне державне управління, непомірний адміністративний тиск на бізнес та податкове свавілля і мародерство. Але найголовніша причина і біль – це тотальна корупція.

Не для кого, мабуть, сьогодні не секрет, що із проблемою корупції в Україні стикаються суб'єкти господарювання всіх…