Ситуація з розмитненням продукції українських фармвиробників в Узбекистані є критичною - ФРУ
22.11.2018

Ситуація з розмитненням продукції українських фармвиробників в Узбекистані є критичною - ФРУ

Федерація роботодавців України звернулася до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо критичної ситуації з розмитненням продукції вітчизняних фармвиробників у Республіці Узбекистан.

Провідні виробники ліків не можуть ввезти на митну територію Республіки Узбекистан лікарські засоби. Протягом останніх тижнів вони знаходяться на митниці, а Державний митний комітет Узбекистану не здійснює їх митне оформлення без будь-яких пояснень.

Зокрема, наразі без митного оформлення - ліки на загальну суму понад 5,569 млн дол.США, призупинено відгрузку та відправку на 2,61 млн дол.США. Під загрозою зриву заплановане постачання ліків до кінця року до Узбекистану на понад 6 млн дол.США.

Слід зазначити, що експорт медичних препаратів у 2017 р. досягнув 61,2 млн дол.США (понад 36% експорту до Узбекистану) та є одним з перспективних напрямків двосторонньої торгівлі на тлі позитивної тенденції зростання товарообігу з Республікою Узбекистан, яка склалась останнім часом.

На жаль, така тенденція також поширюється на інші види української продукції, що призводить до втрат не тільки виробників, а й перевізників. Обмеження ввезення українських товарів до Узбекистану у кінцевому результаті може призвести до втрати цього ринку та заміщення українських товарів російськими.

Тож ФРУ звертається до Прем'єр-міністра з проханням надати доручення організувати та провести переговори з Урядом Узбекистану у рамках Спільної українсько-узбецької комісії з всебічного співробітництва, під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Володимира Кістіона для врегулювання ситуації з митним оформленням українських товарів.

Схожі новини

всі новини