Федерація вітає рішення профільного комітету ВР щодо підтримки законопроекту «Про «єдине вікно»
05.03.2018

Федерація вітає рішення профільного комітету ВР щодо підтримки законопроекту «Про «єдине вікно»

Учасники чергового засідання Митного комітету ФРУ надзвичайно схвально оцінили рішення Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, ухвалене на засіданні 1 березня, щодо підтримки проекту Закону № 7010 та надання Верховній Раді України рекомендацій щодо його  прийняття за основу в першому читанні.

Нагадаємо, цим законопроектом пропонується внести зміни до Митного кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України. Поданий законопроект був народними депутатами України Кришиним О.Ю., Южаніною Н.П. та Остріковою Т.Г.

Реалізація змін, запропонованих у законопроекті 7010, дозволить виконати вимоги Угоди про спрощення процедур торгівлі, закріпити на законодавчому рівні вимоги щодо взаємодії за принципом «єдиного вікна». Це має бути зроблено шляхом внесення змін до Митного кодексу та інших законів, які регулюють процедуру проведення державних видів контролю та видачу дозвільних документів при переміщенні товарів через митний кордон України. Також ці зміни дадуть змогу зменшити кількість контролюючих органів, з якими контактують суб’єкти ЗЕД в своїй діяльності, та видів державного контролю, що повинні проводитися у відношенні товарів. здійснювати в обов’язковому порядку санітарні та фітосанітарні заходи лише під час ввезення товарів в Україну чи їх транзиту. Йдеться й про зменшення  кількості дозвільних документів, які на сьогодні подаються для митного оформлення товарів, а також часових і фінансових витрат при здійсненні зовнішньоторговельних операцій.  Тож всі ці зміни сприятимуть покращенню умов для ведення бізнесу в Україні.

Також учасники засідання Митного комітету ФРУ обговорили результати застосування протягом лютого 2018р. обов’язкової процедури митного оформлення за принципом «єдиного вікна». Було вирішено підготувати й найближчим часом надати Уряду відповідні пропозиції, спрямовані на поширення застосування системи управління ризиками для визначення об’єктів, зокрема, фітосанітарного та екологічного контролю, а також на усунення застарілих норм, спрямованих на паперовий документообіг. Адже вони перешкоджають розвитку й підвищенню привабливості інформаційного обміну між державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації.

Також обговорили Порядок надання розстрочення сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України, затверджений постановою КМ України від 7 лютого 2018 р. № 85. Учасники засідання домовились відслідковувати, як цей документ буде реалізовуватися органами ДФС та, в разі необхідності, інформувати Уряд про потребу його коригування.

У засіданні Митного комітету ФРУ взяв участь координатор програм Секретаріату з економічних питань ГУАМ Сабухі Теміров, який презентував учасникам Проект сприяння та спрощення торгівлі, який реалізується в рамках ГУАМ. Він підкреслив нові можливості, які пропонує ГУАМ для бізнесу, а саме створення т.з. цифрового вузла торгівлі та логістики.

Пан Теміров також поінформував учасників засідання Митного комітету ФРУ про укладення в рамках ГУАМ міжвідомчих договорів для прискорення митних процедур між державами-учасницями ГУАМ, а також про перспективність розвитку торговельних шляхів, зокрема як частини «Нового шовкового шляху».  

Схожі новини

всі новини