Відповідальне норківництво
17.05.2019

Відповідальне норківництво

Українське звірівництво активно розвивається. Хутро українського виробництва продається на світових аукціонах. У сільській місцевості люди отримують гідну роботу. Гроші поступають у місцеві бюджети. Ремонтуються дороги і школи, будуються спортивні майданчики, облаштовуються території сіл.

Звірівництво в Україні має давню традицію, але після розвалу Радянського Союзу, почало активно відновлюватися та розвиватися останні роки. Сьогодні в Україні кількість зареєстрованих звіроферм становить 37, економічно активними є 10, з яких протягом останнього десятиріччя було побудовано за сучасними технологіями 6 та модернізовано 4.

Eкономічно активні звіроферми є членами Громадської організації «Асоціація звірівників України», яка захищає інтереси звірівників в державних органах влади та сприяє розвитку кліткового звірівництва відповідно до принципів Міжнародної хутрової асоціації й вимог європейського законодавства.

Члени АЗУ забезпечують більше 1500 людей у сільській місцевості робочими місцями. При чому заробітна платня складає близько 12 тисяч гривень. Робітники ферм спочатку проходять навчання та стажування, постійно підвищують кваліфікацію, вдосконалюють професійні навички, оскільки сучасне норківництво потребує опанування передових технологій, вміння користуватися спеціалізованою технікою.

Тільки у 2018 році в одному районі Київської області 4 норкові ферми заплатили податків більше 17 млн. гривень. Більшу частину цих надходжень отримали місцеві громади.

Вартість всього обсягу виробництва за ринковими цінами складає близько 70 млн. доларів США на рік. Обсяг інвестицій у галузь в останні 6 років більше 100 млн. доларів США.

На сьогодні усі звіроферми України пройшли сертифікацію WelFur. Вимоги до отримання сертифікату WelFur є більш жорсткішими, ніж вимоги, встановлені безпосередньо законодавством ЄС, яке, по суті, визначає лише мінімальні вимоги.

Відповідальне-норківництво-для-ФРУ 2

Більше того, у січні 2019 року Європейська Комісія прийняла рішення про застосування системи сертифікації WelFur в якості інструменту саморегулювання, що свідчить про визнання та довіру до цієї системи з боку офіційних органів ЄС, а також про її повну відповідність вимогам законодавства ЄС.

Довідково. WelFur – це найбільш передова європейська програма оцінки третьою стороною добробуту тварин за 12-ма параметрами, заснованих на наукових дослідженнях (включаючи параметри здоров'я тварин, їх природньої поведінки, житлової системи, харчування, позитивних та негативних емоцій, взаємовідносин між людьми і тваринами, способів управління фермою тощо).

Обсяги виробництва у 2017 р. склали близько 630 тис. шкурок. Видовий склад звірів, що вирощуються в Україні – 99,5% норки американського типу, завезені з Данії, які спеціально селекціоновано для кліткового утримання.

Реалізація шкурки норки здійснюється на Копенгагенському, Північноамериканському та Фінському хутрових аукціонах. Якість виробленої шкурки відповідає вимогам ОА, AFTF та користується попитом на ринках Європи та Азії.

На сьогодні частка України на світовому ринку хутра складає 1% світового виробництва, але є потенціал росту до 10%.

Відповідальне-норківництво-для-ФРУ 3