Українське автомобілебудування - підсумки року та плани розвитку
14.12.2018

Українське автомобілебудування - підсумки року та плани розвитку

У ФРУ відбувся круглий стіл «Розвиток українського автомобілебудування. Шлях до зростання», організований Федерацією роботодавців автомобільної галузі та Асоціацією «Укравтопром». Під час заходу учасники автомобільного ринку і представники влади обговорили ключові питання, що стосуються розвитку автомобільної галузі в Україні.

Особливу увагу приділили проблемі дуального освіти в Україні. Зокрема, були розглянуті питання нормативно-правового забезпечення впровадження елементів дуальної форми навчання в професійній підготовці кваліфікованих працівників. А також практичні напрацювання і успішний досвід в області дуального освіти в Україні.

Крім того, в рамках заходу учасники обговорили сучасний стан авторинку, законодавчі ініціативи щодо підтримки автомобілебудування в Україні, зокрема, щодо стимулювання виробництва електромобілів, розвиток автомобільної кластерної ініціативи в Західній Україні, а також питання надання додаткових дозволів на переміщення товарів автомобільним транспортом в країни -члени ЄС.

За результатами роботи представники автобізнесу і влади прийшли до висновку, що виробництво автомобілів і автокомплектуючих в Україні має потенціал до випуску понад 400 000 автомобілів в рік і виробництво комплектуючих на рівні 3% ВВП держави. Перспективним напрямком для галузі повинна стати орієнтація на виробництво електромобілів всіх категорій, залучення провідних автомобільних компаній і розвиток мережі, необхідної для використання електромобілів.

За підсумкамиобговорення було прийнято Резолюцію, згідно з якою, зокрема, було вирішено: за основу першочергових дій розвитку вітчизняної автомобілебудівної промисловості взяти перелік заходів, які визначені у Зверненні учасників другого Українського Автомобільного Форуму; підготувати перелік першочергових заходів, які потребують законодавчого врегулювання в 2019 році; розробити програму і план дій з підготовки кваліфікованих робітників для підприємств галузі.

Схожі новини

всі новини
 • Как влияет ProZorro на экономику Украины
  14.05.2019
  Исход тендера во многом зависит не столько от процедуры, сколько от порядочности заказчика и его желания получить тот или иной результат. Если оценивать влияние ProZorro на...
 • На шляху до цифрової економіки і суспільства – долаємо перешкоди
  13.05.2019
  Сьогодні капітальні інвестиції в розвиток мереж мобільного зв'язку є масштабними, забезпечуючи прискорене впровадження сучасних інноваційних сервісів для громадян і бізнесу. Навіть відносно невелика вартість послуг...
 • Засідання Митного комітету ФРУ
  10.05.2019
  Федерація роботодавців України запрошує взяти участь у черговому засіданні Митного комітету, яке відбудеться 16 травня поточного року, з 15:00 до 18:00. Заплановане роз'яснення представниками ДФС, Комітету...