Столичні роботодавці через суд зобов’язали Нацполіцію штрафувати таксистів-нелегалів Фото: pixabay.com
04.12.2017

Столичні роботодавці через суд зобов’язали Нацполіцію штрафувати таксистів-нелегалів

29 листопада в окружному адмінсуді Києва прийняли безпрецедентне рішення - там визнали протиправною бездіяльність Нацполіції при перевірках законності роботи таксистів. В Українській таксомоторній асоціації, яка судилась з відомством, тепер очікують, що патрульні поліцейські будуть перевіряти і штрафувати порушників, а перевізники - підуть легалізуватися та отримувати ліцензії. Адже Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає, зокрема, накладення штрафів на перевізників, які здійснюють перевезення пасажирів без реєстрації в якості суб'єкта господарювання та без відповідної ліцензії.

Відповідно до профільного Закону повноваження про складення протоколів та притягнення до адміністративних протоколів покладено на працівників Нацполіції. Але на практиці правоохоронці цим обов'язком нехтують.

«Заява повністю задоволена і визнано, що бездіяльність Національної поліції України щодо несплату незаконних перевезених на таксі - протиправна», - заявив адвокат Вадим Хабібулін.

З Нацполіцією судився голова української таксомоторної асоціації (УТМА) Андрій Антонюк. Після надскладного майже піврічного судового процесу, суд визнав протиправною бездіяльність Нацполіції відносно не штрафування нелегальних перевізників на таксі та зобов'язав посадових осіб Нацполіції виконувати повноваження, передбачені законодавством.

Це судове рішення, яке винесене завдяки зусиллям столичних роботодавців, має винятково важливе рішення у боротьбі з так званим нелегальним ізвозом, який останнім часом, у зв'язку з розвитком комп'ютерних технологій, набув в Україні нечуваних масштабів.

«Зараз відбувається дуже багато ДТП за участю водіїв таксі, і ми розуміємо, яка цьому причина. В таксі можуть працювати алкоголіки, наркомани, у яких ніхто не перевіряє довідок. І якщо трапляється аварія, отримати пасажиру компенсацію з нелегального перевізника просто неможливо. А відповідно до закону про Нацполіцію саме вона є основним контролером органу в цій ситуації. Вони повинні попереджати незаконну підприємницьку діяльність, в тому числі і на таксі, - прокоментував Андрій Антонюк. - Я звернувся до поліції з запитом про те, скільки вони притягнули до відповідальності за три роки незаконних перевізників. Мені сказали, що такої інформації вони не ведуть. Тому я пішов до суду і звинуватив Національну поліцію в бездіяльності для визнання їх бездіяльності незаконною проти своїх громадян», розповів Андрій Антонюк.

В Українській таксомоторній асоціації також зазначають, що якщо поліція почне штрафувати нелегалів за перевезення пасажирів без ліцензії таксі, то таким загрожує штраф у 17-34 тис. грн з конфіскацією автомобіля.

Схожі новини

всі новини